Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konuta Hollanda İmzası

Konuta Hollanda İmzası

Akşam Gazetesib>Hollanda'nın önde gelen yatırım şirketi Panagro, Dündar İnşaat'la birlikte 15 bin konutluk projeye imza atacak. Uzun zamandır Türkiye'de kendilerine ortak arayan, 3 milyar dolarlık portföye sahip Panagro, İstanbul'da orta gelirle kesime hitap edecek ev inşa etme kararı aldı. Dündar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dündar, Hollandalı Panagro ile yaptıkları görüşmeler sonucunda böyle dev bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Projenin İstanbul'da yapılacağının bilgisini veren Dündar, 'Panagro'dan Meyer Benitah ile hemen hemen her konuda anlaştık. Şu an projeyi gerçekleştirmek için uygun arazi bakıyoruz. Ortağımız dünyanın en önemli yatırım şirketlerinden ve bugüne kadar birçok konut, alışveriş merkezi inşaatı yaptılar. Türkiye'de kendilerine uygun bir ortak aradılar ve beraber konut projesine girmeye karar verdik. Uygun araziyi bulduktan sonra inşaata başlayacağız. Temel attıktan iki yıl sonra 15 bin konutu teslim edeceğimize inanıyoruz' dedi. Hakan Dündar, dünyanın birçok ülkesinde önemli yatırımcıların Türkiye'de proje üretmek için kendilerine ortak aradığını söyledi.

ABD ve Avrupa'ya açılacağız
Dündar İnşaat olarak Türkiye'de bugüne kadar birçok ilki gerçekleştirdiklerini hatırlatan Hakan Dündar, İstanblue ve Incity konutlarına gelen taleple bunu kolaylıkla görebildiklerini belirtti. Dündar İnşaat'ın son dönemde bin konut, 8 iş merkezi ve çarşı ile 1.2 milyon metrekarelik inşaat alanında çalışma yaptığını ifade eden Dündar, İstanblue ve Incity'nin 150 milyon dolara mal olduğunu söyledi.

Farklı mimari projeleri uygulama konusunda Türkiye'de mevzuatların kendilerini sınırladığını kaydeden Dündar, 'Biz hep farklı olanı yapmak için uğraşıyoruz. Birçok ilke imza attık. Ancak yapacağımız farklılıklar mevzuatlara takılıyor. Zekeriyaköy'de gerçekleştireceğimiz yuvarlak çatılı villa projesi yüzde 33 eğim olma zorunluluğu yüzünden iptal oldu. Bu yüzden biz de farklılık üretebileceğimiz New York, Miami, Berlin, Londra ve Paris'e yöneleceğiz. Burada uygulayamadığımız projeleri oralarda yapacağız' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konuta-hollanda-imzasi_41862.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!