Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konya Ovası Suya Kavuşacak

Konya Ovası'nı sulayacak arıtma tesisleri projesi, 28.5 milyon dolara ihale edildi. Projenin 3 yılda bitirilmesi hedefleniyor. KOSKİ Genel

Akşam



b>Konya Ovası'nı sulayacak arıtma tesisleri projesi, 28.5 milyon dolara ihale edildi. Projenin 3 yılda bitirilmesi hedefleniyor.

KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Konya Atıksu Arıtma Tesisleri'nin hizmete girmesiyle sulama alanında hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını belirterek, 'Arıtma işleminden sonra el edilecek su, tarımda sulama suyu olarak, katı atıklar yine tarımda gübre olarak kullanılacak. üretilecek elektrik ise tesislerin ihtiyacı olan enerjinin bir kısmını karşılayacak.' diye konuştu.

Hazırlanan projenin uluslararası alanda son teknoloji uygulanarak gerçekleştirildiğini, 28.5 milyon dolara ihale edilen projenin 3 yılda bitirilmesini hedeflediklerini belirten Yüzügüldü, Arıtma Tesisleri için 12 konsorsiyumun yeterlilik belgesi aldığını kaydetti. Yüzügüldü, 'Projenin gerçekleştirilmesi için hükümetin temin ettiği dış kredi işlerlik kazanmıştır. Kredi 30 yılda ödenecektir' dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/konya-ovasi-suya-kavusacak_2325.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!