Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kooperatifçiler Denetim Yetkisi İstedi

Türkiye Milli Kooperatifler Birliği (TÜRKİYEKOOP) Genel Başkanı Muammer Niksarlı, “Kooperatifçilik alanının düzenleme ve denetleme yetkisini devletin bizimle paylaşmasını istiyoruz” dedi.

Referans Gazetesiürkiye Milli Kooperatifler Birliği (TÜRKİYEKOOP) Genel Başkanı Muammer Niksarlı, “Kooperatifçilik alanının düzenleme ve denetleme yetkisini devletin bizimle paylaşmasını istiyoruz” dedi.

TÜRKİYEKOOP'un Ankara'da dün düzenlediği Kooperatifçilik Kurultayı'nın açılışında konuşan Niksarlı, anayasaya göre konut kooperatiflerinin desteklenmesinin anayasal zorunluluk olduğunu söyledi.

Yine anayasanın değişik maddelerine bakıldığında tüketim kooperatifleri, taşıyıcı kooperatifleri, tarım-hayvancılık ve üretim kooperatiflerinin de desteklenmesinin anayasal zorunluluk kapsamında olduğunu vurgulayan Niksarlı, “Görüldüğü gibi kooperatifçiliğin desteklenmesi siyasi iktidarların tercihine bırakılmamıştır” dedi.

Kooperatifçiliğe ideolojik kılıf giydirmemek gerektiğine dikkat çeken Niksarlı, düzenleme ve denetleme yetkisini devletin kendileriyle paylaşmasını istediklerini bildirdi.

Kooperatiflere yönelik şikâyetlerin nedeninin yasalardaki yetersizlikten değil, kooperatif sorunlarını algılama ve yasaları yorumlamadaki mantıktan kaynaklandığını belirten Niksarlı, her yıl toplanması gereken Kooperatifçilik Danışma Kurulu'nun 1998'den bu yana bütün uyarılara rağmen hâlâ toplanamamış olmasını da eleştirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kooperatifciler-denetim-yetkisi-istedi_46752.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!