Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Korumacılıkla Savaşa Çağrı

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Başkanı Victor Fung, istihdam konusuna ve ticaret kullanılarak istihdam olanaklarının nasıl yaratılabileceğine odaklandıklarını belirterek işsizlik seviyesinin halen yüksek seviyede bulunduğuna dikkati çekti. Fung, Türkiye’yi, G-20’nin önemli bir üyesi olarak gördüğünü, Türkiye’nin bölgede ve G-20 düzeyinde fayda

Cumhuriyet Gazetesi
Korumacılıkla Savaşa Çağrı

Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Başkanı Victor Fung, istihdam konusuna ve ticaret kullanılarak istihdam olanaklarının nasıl yaratılabileceğine odaklandıklarını belirterek işsizlik seviyesinin halen yüksek seviyede bulunduğuna dikkati çekti. Fung, Türkiye’yi, G-20’nin önemli bir üyesi olarak gördüğünü, Türkiye’nin bölgede ve G-20 düzeyinde fayda sağlayabileceğini kaydetti.

ICC Başkanı Victor Fung, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Dünya Odalar Federasyonu (WCF) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

En önemli lobi hedeflerinin G-20 olduğunu belirten Fung, global ekonominin yavaş yavaş düzelmeye başladığını, finansal piyasaların makul iyileşme sergilediğini, ancak hâlâ yapılması gereken şeyler bulunduğunu dile getirdi. Tüketici talebinin, tüm dünyada geri gelmeye başladığını, ancak tam düzelmeden söz edilemeyeceğini belirten Fung, “Küresel talebin tam anlamıyla geri dönüşü için hâlâ zamana ihtiyaç var. Uzun vadede sürdürülebilir toparlanma için bizim, istikrarı nasıl sağlayabileceğimizi düşünmemiz gerek” diye konuştu. Ekonomi toparlanırken 12 aylık bir risk döneminde yapılması gerekenlerin kararlı biçimde devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayan Fung, “Korumacılığa meydan vermemeliyiz. Bu, uzun vadede ekonomiye hasar verecektir” dedi. Fung, en büyük eksiğin “güven” olduğuna değinirken küresel ticarette serbestleştirme için esnek kuralların ve devlet sübvansiyonlarının görüşüldüğü “Doha Raundu’nun mutlaka tamamlanması” yönünde çağrı yaptı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/korumacilikla-savasa-cagri-_75730.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!