Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Madrid Kurbanları Anısına Camdan Sütun

İspanya, 11 Mart 2004'de seçimlere 3 gün kala Madrid'te gerçekleştirilen ve ülkeyi yasa boğan bombalı saldırılarda hayatlarını kaybeden 191 kişinin adını, açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak olan cam sütun anıtla ölümsüzleştiriyor.

yapi.com.tr
Madrid Kurbanları Anısına Camdan Sütun

br/>


İspanya, 11 Mart 2004'de seçimlere 3 gün kala Madrid'te gerçekleştirilen ve ülkeyi yasa boğan bombalı saldırılarda hayatlarını kaybeden 191 kişinin adını, açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak olan cam sütun anıtla ölümsüzleştiriyor. Domus Web'de yer alan habere göre, 11 metre yüksekliğindeki şeffaf ve eğrisel sütunun tasarımı Estudio Fam'a ait ve birbirine bağlı iki bölümden oluşuyor.
Bu iki bölümden birisi olan küçük kubbenin yüzeyinde saldırıda hayatlarını kaybeden kurbanların isimleri, saldırı sonrasında ziyaretçiler tarafından bırakılan mesajlarla birlikte yer alıyor. Diğer bölüm ise, saldırılar sonrasında en büyük hasarı gören Atocha İstasyonu'ndan da doğrudan ulaşılabilen bir yeraltı odası.
14 Mart'ta ise Milan Cervantes Enstitüsü'nde İspanya Kollektifi'nden Mauro Gil-Fournier Esquerra ve Miguel Jaenicke Fontao, projenin gerçekleştirilmesi aşamasında karşılaştıkları sorunları anlatacaklar.

Orjinal metin için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/madrid-kurbanlari-anisina-camdan-sutun_52516.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!