Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mahkeme Kararıyla Yolu Trafiğe Kapattı

Bandırma’da Ferit Beceren, arazisinin istimlak işlemi yapılmadan kamu tarafından usulsüz kullanıldığı gerekçesiyle 5 yıl önce başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

Vatan Gazetesi
Mahkeme Kararıyla Yolu Trafiğe Kapattı

Bandırma’da Ferit Beceren, arazisinin istimlak işlemi yapılmadan kamu tarafından usulsüz kullanıldığı gerekçesiyle 5 yıl önce başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.

Bandırmalı işadamı Ferit Beceren, kendisine ait arazinin Balıkesir Valiliği tarafından usulsüz olarak karayolu yapımında, enerji nakil hatları geçişinde, Eti Maden ve kanalizasyon hizmetlerine kullanıldığını öne sürerek 2’nci Asliye Hukuk Mahkemesi’ne ayrı ayrı 5 dava açtı. Beceren’in 5 yıldır devam eden davaları teker teker lehine sonuçlandı. Valilik tarafından çeşitli hizmetlerde kullanılan arazilerin üçünün iadesini sağlayan Beceren son olarak Bandırma- Çanakkale yolundaki 300 metrekarelik arazisiyle ilgili davayı da kazandı. Karayolunun bir şeridini uyarı tabelalarıyla trafiğe kapatan Beceren, arazisi kullanılmasına rağmen kendisine hiçbir ödeme yapılmadığını açıkladı.

Hakkının mahkeme tarafından kendine verildiğini söyleyen Beceren şöyle konuştu: "Bana ait arazimden karayolu geçirdiler. Diğer arazilerimde direkler diken TEAŞ enerji hattı için kullanırken, Eti Maden de bor işletmeleri için kanal geçirdi. Son olarak Balıkesir Valiliği yeniden proje yaparak Külefli Köyü yolunu benim arazimden geçirdi. Açtığım davaların tamamına yakınını kazandım. Son olarak Bandırma- Çanakkale karayolunun bir şeridini kapattım. Alacağında acımasız olan devlet vatandaşını mağdur etmemelidir." Beceren haksız yere alınan arazilerinin iadesi için başlattığı mücadeleyi bundan sonra da sürdüreceğini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mahkeme-karariyla-yolu-trafige-kapatti_72684.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!