Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Makam Aracımda Bile Haciz Vardı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bir dönem ara verdiği Etimesgut’ta ikinci dönemini değerlendirdi. Projelerini anlattı, geçmiş dönemi çok ağır bir dille eleştirdi: “Mirasyedi bir anlayışla Etimesgut’un parasını hoyratça harcamışlar”

Hürriyet Ankara
Makam Aracımda Bile Haciz Vardı

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bir dönem ara verdiği Etimesgut’ta ikinci dönemini değerlendirdi. Projelerini anlattı, geçmiş dönemi çok ağır bir dille eleştirdi: “Mirasyedi bir anlayışla Etimesgut’un parasını hoyratça harcamışlar.

1999-2004 arası Etimesgut Belediye Başkanlığı yapan, 2004’te kaybettiği seçimin hemen ardından, 5 yıl sonraki seçimlere hazırlanan ve 29 Mart seçimlerinde “emanetini” geri alan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel geride kalan bir yılı ve gelecek planlarını Ankara Hürriyet’e anlattı:

2004’te bıraktığımız, 2009’da yeniden devraldığımız belediye arasında dağlar kadar fark var. Bırakın gelişmesini bıraktığımız gibi bulamadık. Bıraktığımız belediyemizde paramız ve kaynaklarımız vardı. Güçlü bir Etimesgut Belediyesi vardı. Hizmet götürebilen, kaynaklarını yerinde kullanan, ürettiği kaynaklarla hizmetini arttıran bir yönetim vardı. Ancak 2004 yerel seçimleri öncesi bir partinin lehine esen rüzgarın etkisiyle kaybettik. Yüzde 10 oy arttırmamıza rağmen seçimi kaybetmiştik.

Kaybedip sokağa indim

İlçemi çok seviyorum ve seçimi kaybettim diye doğduğum, büyüdüğüm yeri terk edecek değilim. Kaybettiğimin haftasında sokağa indim.  Sonrasında adaylığımız açıkladı, çalışmaya başladık. 2009’da yeniden halkımız bizi göreve layık gördü.

Söylemeden geçemeyeceğim, 1999-2004’te çok iyi çalışmıştık. Vatandaşımız da bunu biliyordu. Ama o dönemi, ‘Başkanım kusura bakma. Vaatler çok. Sen şurada bir dur’ dediler diye yorumluyorum. Vaatler yerine gelmeyince de görevi yeniden bize verdiler.

Ekonomik yapısı bozulmuş,  mali durumu hiç hoş olmayan, hizmet üretmekte bitap düşmüş bir belediye devraldık. Kaynakları yok edilmiş, gayrimenkulleri kalmamış bir tabloyla geri aldık.

Öyle ki makam aracı bile hacizliydi. 34 milyon TL borç vardı. Düzgün bir ekonomik planlamayla o borcu bitirme noktasına geldik. 1-2 aya tamamen bitecek.

Belediyenin gelirlerini ciddi denetime aldık. Eğer gelirlerinizi denetim altına almazsanız, elinizde ne var ne yok görmezsiniz, ne yapacağınızı bilemezsiniz. Biz şu anda bunu başarmış durumdayız. Önümüzdeki dönemde kaynakları doğru harcayarak projeleri hayata geçireceğiz.

Bir yıl yalnızca borç ödemesiyle geçmedi. 29 Mart yerel seçim öncesi Etipark İş Merkezi’yle ilgili iddialar söz konusuydu. İş merkezini belediyemize kazandırdık.

Bir de Simgekent projesi vardı, 982 konutluk. Bu projeyle ilgili değişik söylentiler kamuoyunda gezmekteydi. Yüklenici firmalarla oturduk konuştuk. Belediye ve hak sahipleriyle konuşup 245 olan daire sayımızı 285’e çıkardık.

Mirasyedi devri kapattık

Temizlik ihalesinin fahiş fiyatla verildiğini iddia etmiştik. Bu sene yüzde 40’a varan tasarrufla ihaleyi gerçekleştirdik. Park Bahçeler Müdürlüğü’ndeki ihaleyi de yüzde 50 tasarrufla yaptık. Bir de şimdiki adıyla Yıldırım Beyazıt Parkı var. Nam-ı değer yürüyen park. Heyelan bölgesi raporuna rağmen inatla neredeyse 3 milyon TL harcayarak bu parkı yapmışlar. O kadar para boşa gitti.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/makam-aracimda-bile-haciz-vardi-_78387.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!