Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mardin Çimento, Forbes'un En İyi KOBİ'ler Sıralamasında İlk 100'e Girdi

Forbes'un Asya-Pasifik ve Avrupa'nın en iyi 100 şirketini belirlediği listeye Türkiye'den sadece OYAK Grubu çimento şirketlerinden Mardin Çimento g

Dünyab>Forbes'un Asya-Pasifik ve Avrupa'nın en iyi 100 şirketini belirlediği listeye Türkiye'den sadece OYAK Grubu çimento şirketlerinden Mardin Çimento girdi. Türkiye'nin en büyük çimento üretici olan OYAK Grubu çimento şirketlerinden Mardin Çimento Asya-Pasifik ve Avrupa ülkelerindeki "en iyi 100 şirket" listesine Türkiye'den giren tek şirket oldu.

ABD'li ekonomi ve finans dergisi Forbes'un, "Asya-Pasifik ve Avrupa'daki En İyi 100 Şirket" araştırmasında, yıllık satış geliri 1 milyar doların altında ve sermayesinin 5 yıllık getirisi en az yüzde 5 olan orta ve küçük çaplı, halka açık 2 bin 600 şirket incelendi. Forbes'un açıklamasında, oluşturulan listenin ülkelerdeki yatırım ve girişimcilik ortamının görünümünü de yansıttığı belirtilerek, bu yıl listede "Avrupa Birliği'ne girme yolundaki çabalarından ötürü" Avrupa kategorisi altında Türkiye'ye yer verildiğini bildirdi. Forbes Dergisi tarafından son 6 yıldır hazırlanan söz konusu liste, dünya çapındaki yatırımcılara rehberlik etmesiyle tanınıyor.

OYAK Otomotiv ve Çimento Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Çağlar konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Biz 2000 yılı sonlarında OYAK Çimento Grubu'nda büyük bir verimlilik projesi başlattık. Çevreyi de dikkate alan bu çalışmamızın ilk sonuçları 2003 yılı başından itibaren karlılık ve çevreye duyarlılık bağlamında görüldü. Bu gelişmenin yabancı yatırımcılar tarafından da takdir edilerek dünyada yankı bulması OYAK Çimento Grubu ve Türkiye için gurur vericidir. Elbette her başarının asıl mimarı insandır. Mardin ve OYAK çalışanlarını yürekten kutluyorum. "

Mardin Çimento

Şanlıurfa ve Diyarbakır'da birer adet hazır beton tesisiyle faaliyet gösteren Mardin Çimento 2004 yılının ilk 9 ayında 25.1 trilyon TL kar elde etti. Şirket'in toplam satışları bu dönemde 800 bin tonun üzerinde gerçekleşirken, ihracatı 400 bin tonu aştı.

1975'de üretime başlayan Mardin Çimento, ilk ihracatını da aynı yıl Suriye ve Irak'a gerçekleştirdi. Şirket'in yine en büyük ihracat pazarı Irak. TSE standartlarına uygun çeşitli çimento tiplerini üreten Mardin Çimento, yıllık 640 bin ton klinker üretim kapasitesi ve 1.3 milyon ton çimento öğütme kapasitesine sahip.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mardin-cimento-forbesun-en-iyi-kobiler-siralamasinda-ilk-100e-girdi_20169.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!