Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
SONRAKİ HABER: İnşaatta Güven Azaldı
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mavi Akbille Vapur, Otobüs, Metro, Tünel

Mavi Akbille Vapur, Otobüs, Metro, Tünel

Radikal Gazetesi
Mavi Akbille Vapur, Otobüs, Metro, Tünel

stanbul'da yarından itibaren başlayacak olan tek bilet uygulamasıyla İstanbullular, belediye otobüsü, metro, tramvay, tünel, vapur, deniz otobüsünde 'tek bilet'le 90 dakika yolculuk yapacak. İstanbullular 90 dakika boyunca akbilleri sayesinde aynı fiyattaki tüm hatlarda ücretsiz olarak, farklı tarifelerde ise sadece farkı ödeyerek seyahat edecek.

Toplam 85 YTL ödeyerek 'mavi akbil' alanlar ise ay boyu İDO ve İETT'ye bağlı bütün araçlarda, herhangi bir ücret ödemeksizin seyahat edebilecek.

Yeni uygulamayla kentte trafik yükünün azaltılması ve vatandaşların toplu taşımaya özendirilmesi hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi, 1 Şubat günü başlayacak uygulamayla, bugüne kadar sadece otobüs ve raylı toplu taşıma araçlarında kullanılan 'mavi akbil' ile İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi'ne (İDO) ait deniz otobüsleri ve vapurların da ücretsiz olarak kullanılabileceği belirtildi. İDO, İETT ve Ulaşım A.Ş.'nin ortak yürüttükleri projeye, banliyö hatlarının da dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor.

İDO Genel Müdürü Ahmet Paksoy, köprü trafiğine alternatif olacak çözüm sayesinde binlerce İstanbulluyu denizle buluşturacaklarını belirterek şöyle konuştu: "Uygulama toplu taşıma araçlarında yüzde 30 oranında ucuzluk sağlayacak. Kara, demir ve denizyolunda yapılan işbirliği toplu taşımayı özendirecektir. Kent içi ulaşımda mavi akbille yapılacak seyahatlerde denizyolu kullanımı bedavaya gelecek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/mavi-akbille-vapur-otobus-metro-tunel_40956.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!