Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metroyu Biz Yapalım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirdiği İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde önce milletvekilleri ve yürütme kurulu ile ardından da ilçe başkanlarıyla toplantı yaptı. AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, 3 ay 10 günlük görev süresinde yaptıklarını anlattı.

Hürriyet Gazetesi
Metroyu Biz Yapalım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basına kapalı gerçekleştirdiği İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde önce milletvekilleri ve yürütme kurulu ile ardından da ilçe başkanlarıyla toplantı yaptı. AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, 3 ay 10 günlük görev süresinde yaptıklarını anlattı. Kabak, metronun tamamlanmaması, Çiğli Arıtma Tesisi’nin çalışmaması ve Harmanlı Çöp Depolama Alanı’ndaki tepkilere dikkat çektikleri basın toplantılarından söz ederken Erdoğan’ın, "Basın açıklaması yapmadan önce konuyu hukuki ve teknik açıdan iyice inceleyin. Sonradan kendinizi ve partiyi zor durumda bırakmayın. Söylediklerinizi sağlam temellere oturtun" uyarısında bulunduğu öğrenildi. Görüşmede metronun da gündeme geldiği Erdoğan’ın, metronun tamanlanmamış olması konusunda "Ulaştırma Bakanı ile konuşalım, biz bitirelim" dediği belirtildi.

Kardeşlik projesi

AKP İzmir Milletvekili Taha Aksoy, "Zaten yarım kalanları hep biz yapıyoruz" sözleriyle karşılık verdiği, Erdoğan’ın da, "Olsun, ya sıkıştıralım yapsın ya da biz yapalım, bitsin" dediği kaydedildi. Başbakan Karşıyaka’nın toplu konut alanlarının yoğun olduğu Mavişehir Semti’ne her yağmurda su basması olayını araştırmaları isteyerek, "Burada belediyenin bir eksiği sözkonuysa gidersin. O konuya dikkat çekin" diye uyardığı da bildirildi. Başbakan Erdoğan, partililere demokratik açılımın bir kardeşlik projesi olduğunu vurgulayarak, "Detayını şimdi açıklamıyoruz sizlere ama açıklayacağız. İçinde muhalefetin söylediği hiçbir şey yok. Bu bir paket değil, kardeşlik projesi" dedi.

Başbakan İzmir'den memnun ayrıldı

AKP İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, Başbakan Erdoğan’ın İzmir’den memnun ayrıldığını belirterek, "Yoğun ama coşkulu, heyecanlı, güzel bir ziyaret oldu. Başbakan memnuniyetini dile getirdi. Partililerden ve vatandaşlardan da olumlu geri dönüşler aldık. Parti binasının merkezi bir noktaya taşınmış olmasından ve fiziki koşullarından memnun kaldı. İl yönetimini çalışmalarından dolayı tebrik etti" diye konuştu.

İncir ceviz hediye

Başbakan Erdoğan, konumunu ve düzenlemesini çok beğendiği Çankaya’daki İl Başkanlığı’nı gezerken, İl Başkanı Kabak kendisine Ödemiş ipeğinden yapılan iğne oyalı masa ve sehpa örtüsü takımı hediye etti. Kabak, Erdoğan’a "Emine Hanım’a verirsiniz” deyince Erdoğan, "Neden Emine Hanım’a vereyim, kız torunum oldu şimdi, ona veririm" dedi. Erdoğan kendisine ikram edilen kuru incir ve taze cevizi yedi. Kabak da kendisine bir küçük sandık dolusu incir ve ceviz hediye edince Erdoğan, "Ne var bunun içinde incir ve ceviz mi? Ben bunları yersem ne olur?" sözleriyle partilileri güldürdü. Kabak, "Enerjiye ihtiyacınız olacak" yanıtını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metroyu-biz-yapalim_72887.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!