Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Milyar Dolarlık Yatırım Batıyor!

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan astronotun çektiği fotoğrafta, Dubai'de denizin üzerinde inşa edilen "Dünya Adaları"nın yavaş yavaş tekrar sulara gömüldüğünü gösteriyor. 2003 yılında başlayan projedeki 300 adayı ünlülerin ve süper-zenginlerin satın alması bekleniyordu. Hatta Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftinin Etiyopya adasını almayı

Milliyet Gazetesi
Milyar Dolarlık Yatırım Batıyor!

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan astronotun çektiği fotoğrafta, Dubai'de denizin üzerinde inşa edilen "Dünya Adaları"nın yavaş yavaş tekrar sulara gömüldüğünü gösteriyor. 2003 yılında başlayan projedeki 300 adayı ünlülerin ve süper-zenginlerin satın alması bekleniyordu. Hatta Angelina Jolie ve Brad Pitt çiftinin Etiyopya adasını almayı düşündükleri açıklanmıştı.

Deniz doldurularak yaratılan dünya haritası şeklindeki adaların yapımı geçtiğimiz yıl durdurulmuştu. Resmi olarak projenin sadece askıya alındığı açıklanırken, adaların birbiriyle birleşmeye ve batmaya başladığı uzaydan çekilen bu fotoğrafta görülüyor.

Dünya Adaları projesi çevrecilerin tepkisini çekmişti. Çevreciler yapay adaların doğaya zarar verdiğini ve su ile enerji kullanımını çok artırdığını açıklamışlardı.

Adaların bu fotoğrafı 13 Ocak 2010'da çekildi. NASA'nın astronotlardan dünyanın farklı bölgelerinin fotoğraflarını çekmeleri istediği açıklandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/milyar-dolarlik-yatirim-batiyor_76264.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!