Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarlarda Örgütlenmenin 50 Yılı İrdelendi

Bursa Yapı Yaşam Fuarı kapsamında gerçekleştirilen Yapı Yaşam Kongresi’nde, mimarların örgütlenmesinin 50 yılı irdelendi. TÜYAP Bursa Ulusla

Ticaretb>Bursa Yapı Yaşam Fuarı kapsamında gerçekleştirilen Yapı Yaşam Kongresi’nde, mimarların örgütlenmesinin 50 yılı irdelendi.

TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından organize edilen mimar örgütlenmesinin 50 yılı değerlendirildi. Kongrenin açılışında konuşan Osmangazi Belediyesi Başkanı Recep Altepe, tarihi değerlere sahip çıkılması gereğini işaretlerken, bu konuda sivil toplum kuruluşları ve üniversiteleri göreve çağırdı. Kentteki çarpık yapılaşma nedeniyle, tarihi ve kültürel değerlerin hızla yok olmaya başladığını söyleyen Altepe, “Bu tarihi değerlerin tamamına yakını özel mülk, ancak bunların ne kadar sahipleri olsa da bunlar kentin ortak malıdır. Bu değerlere böyle bakıyoruz. Sivil mimarlık örneği olan bu eserler, yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır” dedi.

Mimarlar Odası Bursa Şubesi Başkanı Ahmet Aybar da, bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen kongrenin mesleki dayanışmaya ışık tutacağını belirterek, 2.5 ay gibi kısa bir sürede bu kongreyi gerçekleştirdiklerini belirtti. Kongrede mimarlık mesleğinin 50 yılının masaya yatırıldığını, yerli yabancı 21 bildirinin sunulduğunu anlattı. Maltepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erkut Özel de, Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nin gerçekleştirdiği çalışmaların Türkiye’deki diğer odalara örnek teşkil ettiğini vurguladı. Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar ve kongre etkinlikleri, gerçek anlamda ilgiyle izlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlarda-orgutlenmenin-50-yili-irdelendi_12721.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!