Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mimarların Tercihi Kalebodur

Konut, ofis, otel, alışveriş merkezi, alternatif yatırımlar ve karma kullanım olmak üzere toplam altı kategoride 'proje' üzerinden geliştirici ile mimarına verilen ve 29 Mart Perşembe akşamı sahiplerini bulan ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde ödül alan 6 projeden 5'inde Kalebodur ürünleri kullanıldı.

yapi.com.tr
Mimarların Tercihi Kalebodur

Konut, ofis, otel, alışveriş merkezi, alternatif yatırımlar ve karma kullanım olmak üzere toplam altı kategoride 'proje' üzerinden geliştirici ile mimarına verilen ve 29 Mart Perşembe akşamı sahiplerini bulan ArkiPARC Gayrimenkul Ödülleri'nde ödül alan 6 projeden 5'inde Kalebodur ürünleri kullanıldı. Seçici Kurulu'nda Menekşe Ataselim, Güniz Çelen, Murat Ergin, Ömer Egesel, İsmail Kavuncu, Markus Lehto, Enis Öncüoğlu ve Murat Özgümüş gibi isimlerin olduğu ödüller için finale 17 proje kalmıştı.

Ödül alan 6 projeden 5'inde Kalebodur ürünleri var

'Konut' kategorisinde ödül alan, Timur Gayrimenkul tarafından geliştirilen ve TAGO Mimarlık tarafından tasarlanan Nef 04 Apartments’ın ıslak hacimlerinde Kalebodur’un Botticino Serisi ile projeye özel geliştirilen ürünler kullanıldı.

Yatırımını Amplio İstanbul Hotel Yatırım’ın yaptığı, TeCe Mimarlık tarafından projelendirilen ve 'Otel' kategorisinde ödül alan Hilton Garden Inn Golden Horn Sütlüce Projesi'nin cephe kaplamasında da doğaltaşı aratmayacak nitelikte bir yüzeye sahip olduğu için Kalebodur’un Heraklia Serisi tercih edildi.

'Ofis' kategorisinde ödüle, Tekfen Kağıthane Ofispark Projesi değer görüldü. Tekfen Emlak Geliştirme Yatırım’ın Kağıthane’de yatırımını gerçekleştirdiği projenin mimari tasarımını EAA - Emre Arolat Architects yaptı. Projenin satış ofislerinin zeminlerinde, Kalebodur’un 1 mt x 3 mt ölçülerinde ve 3 mm kalınlığı ile devrim niteliği taşıyan Kalesinterflex ürünü kullanıldı.

'Karma Kullanım' kategorisinde ödül, yatırımcı ve geliştirici firma ERS, mimari tasarımı Öncüoğlu Mimarlık tarafından geliştirilen Mersin Marina projesine verildi. Mersin Marina’da mimari ofisin zemin kaplamalarında tercihi Kalebodur’un yoğun sirkülasyona tabi olan alanlarda dayanımı yüksek olan ürünü Kalestone ve Kalewood oldu.

'Alternatif Yatırımlar' kategorisinin birincisi Raif Dinçkök Kültür Merkezi oldu. Raif Dinçkök Kültür Merkezi Akkök Sanayi Yatırım ve Geliştirme A.Ş tarafından EAA - Emre Arolat Architects’e mimari tasarımı yaptırıldı. Binanın ıslak hacimlerinde Kalebodur’un genç tasarımcı Tamer Nakışçı’ya tasarlattığı ve 2010 yılında Red Dot alan ürünü Dot kullanıldı.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/mimarlarin-tercihi-kalebodur_91406.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!