Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mısırlı Orascom Türkiye'de Ucuz Konut Yapacak

Mısır'ın en büyük şirketlerinden Orascom Development Holding, Türkiye'de konut sektörüne girmeye hazırlanıyor. Holding, dar ve orta gelirlilere yönelik konut projeleri için Türk yetkili makamlarıyla anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Orascom'un önceki gün Mısır borsasına yaptığı açıklamada, konunun detayları hakkında bilgi verilmedi.

Zaman Gazetesi
Mısırlı Orascom Türkiye'de Ucuz Konut Yapacak

Mısır'ın en büyük şirketlerinden Orascom Development Holding, Türkiye'de konut sektörüne girmeye hazırlanıyor. Holding, dar ve orta gelirlilere yönelik konut projeleri için Türk yetkili makamlarıyla anlaşmaya vardıklarını duyurdu. Orascom'un önceki gün Mısır borsasına yaptığı açıklamada, konunun detayları hakkında bilgi verilmedi. Ancak Mısır'ın Al-Mal gazetesi, projenin Ankara'da 7,5 milyon metrekarelik bir araziyi ve İstanbul'da ise 5,5 milyon metrekarelik bir inşaat alanını içerdiğini yazdı.

Şirketin CEO'su Samih Sawiris'e atfen verilen haberde projeden 800 ile 900 milyon dolar arasında gelir beklendiği belirtildi, ancak proje takvimi konusunda açıklama yapılmadı. Orascom, telekomünikasyon, bilişim, inşaat, çimento ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Cep telefonu operatörü Orascom Telecom'un, Mısır, Cezayir, Pakistan, Tunus, Irak, Bangladeş ve Zimbabve'de toplam 17,5 milyon abonesi bulunuyor. Orascom'un sahibi olan Sawiris ailesi, Forbes dergisi tarafından yayınlanan 691 dolar milyarderi sıralamasında 91. olmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/misirli-orascom-turkiyede-ucuz-konut-yapacak_67241.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!