Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Mobilyada Yeni Trend Çok Özellikli Tasarımlar

Mobilyada Yeni Trend Çok Özellikli Tasarımlar

Sabah EMLAK
Mobilyada Yeni Trend Çok Özellikli Tasarımlar

rtık bir masanın yalnızca masa olduğu dönemler geride kaldı. Yeni nesil tasarımlarda masalar kendiliğinden ışık saçıyor, koltuklar müzik çalıyor ve lavaboların içerisinde balıklar yüzüyor.

İster Avrupa, ister Amerika, ister Japonya... Son dönemlerde kapılarını açan uluslararası mobilya fuarlarında gözlemlenen en çarpıcı trend yetmişli yılların tasarımlarına dönüş oldu. Akıl karıştırıcı tasarımlar, çok canlı ve çarpıcı renkler bu yeni akımın en belirgin nitelikleri. Yeni nesil mobilyaların dikkat çeken bir diğer özelliği de çok amaçlı olmaları. Artık mobilyaların asıl kullanım amaçlarının yanı sıra farklı ve dikkat çekici özelliklere de sahip olmaları gerekiyor.

Bilişimin önemi artıyor
Mobilyaların içerisine yerleştirilmiş olan elektronik aksam, az enerji harcayıp çok ışık veren LED aydınlatma tekniği ve kauçuk türevi esnek yapı malzemeleri bu tür mobilyalarda sıkça rastlanan öğelerin başında geliyor. Genel anlamda bilişim teknolojisi her geçen gün mobilya dünyasında daha önemli bir yere sahip oluyor. Aslında mobilya tasarımcılarının vizyonlarına göre ev içerisindeki hemen her şey; ister koltuk, ister televizyon, ister sehpa bir şekilde uzaktan kumanda edilir hale gelecek.

Fark yaratan ayrıntılar
Hızla yayılan ve geniş hayran kitlelerine ulaşan bir diğer moda ise "Glocal Style". Kısaca insanların tatil yaptıkları yabancı ülkelerde gördükleri bazı tasarımları kendi yaşam mekanlarına transfer etmeleri anlamına gelen bu yeni akım, mobilya ve tasarım sektörüne yeni olanaklar sağlıyor. En çok beğenilen tasarımların başında ise mekanları kapı veya pano yerine bambu kamışını andıran ve gerektiğinde aydınlatılma özelliklerine sahip ince uzun çubuk yığınlarıyla bölmek geliyor. Böylece çok küçük ayrıntılarla alışılagelmiş mekanlara birden Uzakdoğu veya Afrika dokusu katılıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/mobilyada-yeni-trend-cok-ozellikli-tasarimlar_41378.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!