Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

MODOKO'dan MOBSAD’ın Önerisine Destek

MODOKO Başkanı Etem Özçelik, mobilya sektörünün sorunlarının aşılması için İTO Mobilya Komitesi toplantısında MOBSAD Başkanı Nuri Gürcan’ın önerdiği mobilya sektörünün sorunlarını kamuya çok iyi anlatma gerekçesiyle bir komisyon kurulması önerisini desteklediklerini söyledi.

yapi.com.tr
MODOKO'dan MOBSAD’ın Önerisine Destek

ODOKO Başkanı Etem Özçelik, mobilya sektörünün sorunlarının aşılması için İTO Mobilya Komitesi toplantısında MOBSAD Başkanı Nuri Gürcan’ın önerdiği mobilya sektörünün sorunlarını kamuya çok iyi anlatma gerekçesiyle bir komisyon kurulması önerisini desteklediklerini söyledi.

İTO’nun Mart 2010’da yapılacak zümre toplantısı hazırlığı için İTO Kandilli Tesisleri’nde bir araya gelen Mobilya Komitesi’nin toplantısı Meclis Üyeleri, Komite Üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının yönetici ve üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantı sonrası bir değerlendirme yapan MODOKO Başkanı Etem Özçelik, 2009 yılında küresel krizden dolayı sektörümüz yoğun olarak gündemdeydi ve sorunlarımızı daha iyi anlatabiliyorduk. Bunu sürekli hale getirmek için İTO, İSO yetkilileri, dernekler ve bizlerin içerisinde olduğu bir komisyon kurulması iyi olacaktır” dedi.

Mobilyacıların 2010 yılı taleplerine değinen Özçelik, “tüketicimiz artık yerli malına güvenmeli ve yerli mobilyayı tercih etmeli. Ülkemizde her türlü mobilyanın en kalitelisi üretiliyor. Bunu önümüzdeki yılların tanıtım stratejilerinde ele almalıyız. Geçtiğimiz yıl ihracatta ve iç pazarda düşüş yaşadık. Bunu artırmak için sektörün dinamikleri neler yapabilir, kurulması önerilen komisyonun öncelikli işi bu olmalıdır. Önemli konulardan birisi de mobilya üreticisinin kullandığı ağaç, kumaş, boya vb. hammaddedeki KDV oranlarının yüksek olması. Bunun düşürülmesi de taleplerimiz arasında yer alıyor” dedi.  

MODOKO Başkanı Etem Özçelik, şubat ayı başında İstanbul’da düzenlenecek sektörün önemli bir fuarı olan İMOB’a, MODOKO’nun hazırlıklarının da hızla devam ettiğini belirtti. Fuara kriz bahanesi olmadan firmaların katılmasının önemine değinen Özçelik, fuarlar bir vitrin olarak çok önemli” dedi. Özçelik, 2010 yılının mobilya sektörü için umut verici işaretlerinin geldiğini de sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/modokodan-mobsadin-onerisine-destek_75704.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!