Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhit Ödenekleri Belirlendi

Müteahhit Ödenekleri Belirlendi

NTVnşaat sektörünün sorunları, Türkiye İnşaat ve Tesisat Müteahhitleri İşveren Sendikası’nın (İNTES), Doğuş İnşaat organizasyonuyla düzenlediği toplantıda tartışıldı. İNTES Başkanı Şükrü Koçoğlu, toplantıyı, Maliye Bakanlığı’nın dün aldığı ödeneklerin serbest bırakılması kararı ve ödenek dilimlerini açıklayarak başlattı. Koçoğlu, “İlk üç ay için yüzde 14.2, ikinci üç ayda yüzde 32, Temmuz ayında yüzde 33, son üç aylık da yüzde 20.8 olacak” diye konuştu. Koçoğlu, Kamu İhale Yasası değişikliklerinin kendileriyle de görüşülerek yapılmasını istedi.

Doğuş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Talu, 2020’de Avrupa Birliği standartlarını yakalayabilmek için Türkiye’nin yılda 5-6 milyar dolarlık enerji yatırımına ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Talu, “Bu talebi karşılamak sadece özel sektör tarafından mümkün değildir diye düşünüyorum. Özellikle büyük projelerde 300-400-500 megavatlık projelerde bunların devlet projesi olarak yapılması gerektiğine inanıyorum. Hidrolik kaynaklarını sonuna kadar kullanmamız gerekir ve başka türlü de bu enerji fiyatını düşürmenin imkanı yok diye düşünüyorum” dedi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, yatırım tutarlarının artırılması taleplerini karşılayabilmenin bütçe olanaklarına bağlı olduğunu anlattı. Özak, nükleer santralleri devreye sokmakta kararlı olduklarını da söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhit-odenekleri-belirlendi_42477.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!