Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Müteahhitler Yurtdışında Teminat Bulabilecekler

Türkiye Müteahhitler Birliği özellikle işlerde üye firmaların inşaat sigortalarının temininde kolaylık sağlanması ve politik risklerin garanti altı

Dünya
1


b>Türkiye Müteahhitler Birliği özellikle işlerde üye firmaların inşaat sigortalarının temininde kolaylık sağlanması ve politik risklerin garanti altına alınması amacı ile Marsh Brokerlik ile işbirliğine girdi.

Marsh Brokerlik, özellikle savaş sonrası Irak'ın yeniden yapılanmasında Amerikalı inşaat şirketleri ile ortak projelere girmeye planlayan Türk müteahhitlere Irak'ta istenecek sigortalar konusunda destek oluyor.
Şirket, ABD dışında hükümetin özel kontratları ile üstlenilen kamu yatırımlarında, ortaklaşa iş yapılan müteahhit ve taşeron firmalardan istenen inşaat, iş makineleri, üçüncü şahıs mali mesuliyet, işveren mali mesuliyet, nakliyat, ferdi kaza ve politik risk sigortalarında müteahhitleri bilgilendiriyor.

Yurtdışı işlerde özellikle proje finansmanı, surety ve performans bonoları gibi konular başı çekiyor. Marsh ise, sınırlı finans kaynaklarına, projeye özel risk yönetimi yaklaşımları ile nasıl ulaşabileceğinin yollarını gösteriyor. Yakın bir geçmişe kadar Türk inşaat şirketleri için "Uluslararası Surety" piyasasında herhangi bir arz bulunmamasına rağmen, geçtiğimiz yıl Marsh'ın bu konu üzerine çalışmaları sonucunda durum değişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/muteahhitler-yurtdisinda-teminat-bulabilecekler_4332.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • private placement surety bond coupon for in interst ve private placement surety bond hakkında bilgi verir misiniz? mustafa.e.ses@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!