Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'My' Konsepti ile Markalaşan Ağaoğlu'ndan 25 Yeni Proje

Bugüne kadar My City, My Village, My Town, My Dream, My Home, My Country gibi projelere imza atan firma 2008 yılında da yeni yatırımlarını hayata geçirecek.

Referans Gazetesi998’den bugüne kadar müşterilerinin ihtiyacı doğrultusunda ve farklı niteliklerde “My” konseptli yaşam projelerini hayata geçiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, inşaatlarının sağlamlığıyla ilk adımı attıkları markalaşma sürecini müşterilerinin ihtiyacına göre ve farklı konsept projelerle oluşturdukları “My” konsepti ile tamamladı. Bugüne kadar My City, My Village, My Town, My Dream, My Home, My Country gibi projelere imza atan firma 2008 yılında da yeni yatırımlarını hayata geçirecek.

Şirket, önümüzdeki yıl inşaat ve turizm sektörlerinde 25 projeyi hayata geçirmeyi planlıyor. Eltes İnşaat arazilerinden Ataşehir‘in doğu kısmındaki 285 dönümlük arazi üzerinde yaklaşık 3 bin konut yapmayı planlayan şirket, Ümraniye’de, 100 milyon dolarlık yatırımla ve 2008 yılında açılması planlanan 500 yataklı bir kongre oteli yapacak. Ayrıca Ataşehir ve Çamlıca’da 2009 yılında açılması planlanan iki otel projesi bulunuyor. Bu oteller tamamlandığında Anadolu yakasındaki otel sayısı 5’e yükselecek ve 3 yeni şehir oteli için toplam 250 milyon dolar yatırım yapılmış olacak.

Bodrum projesi 30 bin kişiye hizmet verecek
Firma olarak 2008 yılında Avrupa yakasında da konut projelerini başlatmayı planlayan Ağaoğlu, ilk olarak Merter’deki İstanbul Meşrubat Sanayi’nden alınan 86 bin metre karelik arazi üzerinde, B gelir grubuna yönelik yaklaşık bin 500 adet konut yapmayı hedefliyor. Ayrıca yoğun konut talebinin bulunduğu Bakırköy Bölgesi'nde de bin 500 konutluk bir sitenin yapımına başlayacak olan şirket, bunun ardından Maslak Ayazağa’da kentsel dönüşüm projesi kapsamında bin konut inşa edecek. Ağaoğlu turizme yönelik projelerini de hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Henüz proje aşamasında olan, Bodrum Yalıçiftlik’te özel bir koyda açılması planlanan 230 bin metre karelik alanda yer alan, 2 bin yatak kapasiteli tesisin yatırım değeri ise 120 milyon dolar civarında. Bu yatırım, Ağaoğlu’nun turizm alanında gerçekleştirmeyi planladığı en büyük projeleri arasında yer alıyor.

Türkiye'ye mega turizm kompleksi kazandıracak
“Bodrum-Milas Gayrimenkul ve Turizm Geliştirme Projesi” ile Türkiye’ye Mega bir turizm kompleksi kazandırmayı amaçlayan Ağaoğlu, 2007 yılında altyapı çalışmalarına başlanan projeyle, 2000’li yılların dünya çapındaki taleplerini karşılamayı, uluslararası yaşam tarzına cevap vererek bölgesel turizmi geliştirmeyi hedefliyor. İçerisinde oteller, kongre ve sergi salonları, kır evleri, villalar, oyun alanları, golf sahası, spor kulüp ve tesisleri ile eğlence ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı proje 30 bin kişiye hizmet verecek. Ağaoğlu markasını tercih edenler arasında daha çok beyaz yakalı olarak tabir edilen çalışan üst düzey yöneticilerin yer aldığını ifade eden şirket yetkilileri ayrıca B ve B+ sınıfından oluşan bir müşteri kitlesine de sahip olduklarını söyledi. Hizmet verdikleri tüm alanlarda “değer yaratma” misyonuyla hareket ettiklerini söyleyen yetkililer Ağaoğlu olarak çeşitli sosyal sorumluluk projelerini de hayata geçirdiklerini belirttiler. Firma yetkilileri, Lüks Markalar Fuarı’nda yer alarak projelerinin tanıtımını katılımcılara birebir tanıtmayı planladıklarını söylediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/my-konsepti-ile-markalasan-agaoglundan-25-yeni-proje_57889.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!