Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nabucco'da İmzalar Temmuz Ayına Kalabilir

Bakan Yıldız, Enerji Uzmanları Derneği tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce (TOBB) gerçekleştirilen "Elektrik Dağıtım Şirketleri Bilgilendirme Toplantısı" öncesinde soruları yanıtladı. Yıldız, Nabucco'da 26 Haziran'da anlaşmanın imzalanıp imzalanmayacağı sorusunu, bu konuda prensipte kesin tarih belirlenmediğini belirtti.

Sabah Gazetesi
Nabucco'da İmzalar Temmuz Ayına Kalabilir

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Nabucco Doğalgaz Projesi'nde anlaşmanın Temmuz'a kalabileceğini söyledi. Bakan Yıldız, Enerji Uzmanları Derneği tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nce (TOBB) gerçekleştirilen "Elektrik Dağıtım Şirketleri Bilgilendirme Toplantısı" öncesinde soruları yanıtladı. Yıldız, Nabucco'da 26 Haziran'da anlaşmanın imzalanıp imzalanmayacağı sorusunu, bu konuda prensipte kesin tarih belirlenmediğini belirtti.

Konu üzerinde 4-5 başlık kaldığını anlatan Yıldız; yapıcı, karşılıklı hakları gözetici bir tavırla çalışmaların hemen hemen sonuna geldiklerini kaydetti. Yıldız, anlaşmanın Temmuz'a kalma ihtimaline ilişkin soruyu, "Evet, olabilir" diyerek yanıtladı. Nükleer ihalesine ilişkin bir soru üzerine de Yıldız, Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt AŞ (TETAŞ) raporunun bakanlığa sunulmadığını, kısa sürede raporun kendilerine ulaşacağını düşündüğünü söyledi. NTV'de de bir programa katılan Yıldız, "Önümüzdeki ay 30 ilin 7 tane dağıtım bölgesini, lisansları verilmiş ve dağıtım hizmetleri bir nevi özelleşmiş halde bulmak istiyoruz'' dedi. Doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili soru üzerine de Yıldız, "Kış aylarındaki fiyatı şu anda kesinlikle tahmin etmek mümkün olmayabilir. Ancak biz 3-4 ay içinde gazda zam yapmamayı hedef alıyoruz" dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/nabuccoda-imzalar-temmuz-ayina-kalabilir_69787.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!