Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nihayet Bitiyor

Nihayet Bitiyor

Yeni Asır Gazetesi
Nihayet Bitiyor

arayolları İkinci Bölge Müdürü Erol Altun, bugüne kadar 12 milyon dolar harcanan inşaatın yüzde 90 seviyesine geldiğini belirtti. Tartışmalar, SİT ve mahkeme kararları sonrasında 1998 yılında duran inşaatı geçtiğimiz aylarda yeniden başlayan Konak Köprülü Kavşağı, Mayıs ayında hizmete açılıyor. Deniz tarafından yolun karşısına geçerek Yeni Karamürsel (YKM) mağazası yönüne ulaşan kavşağın inşaatının tamamlanma oranı, yüzde 90 seviyesine ulaştı.

Varyant ile Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın kesintisiz bağlantısını sağlayacak olan Konak Köprülü Kavşağı'na inşaatın ilk başladığı 1998 yılından bugüne kadar 12 milyon dolar harcama yapıldı. Kavşağın beton işlerinin 15 güne kadar tamamlanacağı hemen ardından da aydınlatma ve korkuluk inşaatına geçileceği belirtildi. Kalan kısım için 3 milyon dolar daha harcanarak inşaatın tamamlanacağını belirten Karayolları İkinci Bölge Müdürü Erol Altun, ödenek sorunu bulunmadığını söyledi.

Meydanla uyumlu kavşak
Yaklaşık 300 metre uzunluğundaki Konak Köprülü Kavşağı'nın son aşamaya gelen inşaatı, 18 Mayıs 2005'te yeniden başladı. Betonlama işlerinde bitme noktasına gelinen kavşağın bundan sonra Koruma Kurulu'nca onaylanan korkulukları, asfaltlaması ve aydınlatma sisteminin montajı yapılacak. Asfalt için iklim koşullarının uygun olmadığını Mayıs ayını beklemek zorunda olduklarını belirten Bölge Müdürü Altun, "Kavşağın modern çizgilere sahip olan aydınlatma direkleri ve korkulukları, yenilenen Konak Meydanı ile uyum içerisinde olacak. Kavşak ile meydan bir bütünlük arz edecek" şeklinde konuştu.

U dönüşü kalkıyor
Öte yandan Karayolları İkinci Bölge Müdürlüğü mühendisleri ve Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kararı doğrultusunda Sabancı Kültür Merkezi önünden yapılan zorunlu "U dönüş" sağlayan mini kavşağın kaldırılmasına karar verildi. Yeni kavşağın Varyant'a bağlantıyı kesintisiz sağlaması nedeniyle Sabancı Kültür Merkezi önündeki mini kavşağa ihtiyaç kalmayacağını ifade eden Karayolları Bölge Müdürü Erol Altun, "Kavşağın faaliyete geçmesiyle birlikte Varyant'tan gelen araçlar, bekleme yapmadan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı veya Alsancak yönüne doğru ulaşabilecek. Alsancak yönünden gelen araçlar da kesintisiz olarak kavşak üzerinden Varyant'a veya Mithatpaşa Caddesi'ne ulaşacak. Kavşak, Konak'ın trafiğine önemli rahatlama getirecek" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nihayet-bitiyor_41631.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!