Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Nişantaşı'na 125 Milyon Dolarlık Alışveriş Merkezi

Nişantaşı'na 125 Milyon Dolarlık Alışveriş Merkezi

Sabah EMLAK
Nişantaşı'na 125 Milyon Dolarlık Alışveriş Merkezi

b>Gülaylar Group, 125 milyon dolar yatırım yaparak Nişantaşı'na alışveriş merkezi inşa ediyor. City's Nişantaşı 2007'de açılacak. Gülaylar Group, İstanbul'un gözde semtlerinden Nişantaşı'nda 125 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştiriyor. City's Nişantaşı adı verilen alışveriş merkezi projesiyle, dünyanın önde gelen markalarının İstanbul'a taşınması hedefleniyor.

Kuyumculuk ve mücevherat dışında turizm sektöründe de faaliyet gösteren Gülaylar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Şen, proje ile ilgili olarak şöyle konuştu: "Ya şehir dışında devasa bir merkez olacaktı ya da Nişantaşı'na bir ziynet eşyası kazandıracaktık. İkincisini seçtik".

Nişantaşı'nda Terakki Vakfı'nın sahibi olduğu arsayı yap-işletdevret modeli ile 30 yıllığına kiralayarak City's Nişantaşı isimli projeye başlayan Gülaylar Group, City's Nişantaşı ile dünyanın önemli moda markalarını Türkiye'ye getirmenin dışında Paris, New York, Londra gibi merkezlerde bulunan meşhur restoran zincirlerini de Nişantaşı'na çekmeyi amaçlıyor. Perakendeye 1 milyon dolarlık katkı Uluslararası mutfaklardan örnekler sunan kafe ve restoranların bulunacağı alışveriş merkezinde 150 kadar mağaza ve bin 600 araçlık otopark da yer alacak.

Türkiye'de perakende satışa 1 milyon dolarlık katkı sağlaması beklenen City's Nişantaşı ile koyulan hedeflerden bir diğeri de ünlü restoran ve mağazaların İstanbul'a gelmesiyle sağlanan devamlılığın Avrupa'daki alışveriş turizmi potansiyelini Türkiye'ye de çekmesi. 17 bin metrekarelik kiralanabilir alanın bulunduğu City's Nişantaşı ile 3 bin kişinin istihdam edilmesi de bekleniyor.

"Mimari karakteristik devam edecek"
Alışveriş merkezi projesinin mimarlığını üstlenen Sinan Kafadar, City's Nişantaşı'nın 55 metrekarelik cephesi ile organize alışveriş merkezi parsellerinin en büyüklerinden olduğunu belirtti. Nişantaşı'nın semt olarak cezbeden tarafının tarihi dokusu olduğuna değinen Kafadar, City's Nişantaşı'nın bölgenin mimari karakteristiğine uygun olarak inşa edileceğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/nisantasina-125-milyon-dolarlik-alisveris-merkezi_42601.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!