Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ödül Polemiği

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa’nın en büyük ödülü olarak duyurduğu Avrupa Konseyi Ödülü'nün duyuruluş şekli, Şehir Plancıları Odası tarafından topa tutuldu.

Hürriyet Gazetesi
Ödül Polemiği

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Avrupa’nın en büyük ödülü olarak duyurduğu Avrupa Konseyi Ödülü’nün duyuruluş şekli, Şehir Plancıları Odası tarafından topa tutuldu.

Sözkonusu ödülün kent yönetimi ve kentsel yaşam kalitesinin yükseldiğinin bir göstergesi olmadığını vurgulayan Şehir Plancıları Odası Şube Başkanı Erdal Kurttaş, "Eğer ödülün kazanılma kriterleri Melih Gökçek’in söylediği gibi olsaydı, Ankara içler acısı bu haliyle asla ödülü alamazdı" şeklinde konuştu. Kurttaş, "Ayrıca bu ödül Avrupa’nın önde gelen kentlerine değil, çoğunlukla öne çıkması istenen, son zamanlarda da eski doğu bloğu ülkelerine Avrupa ile bütünleşmelerini sağlamak üzere teşvik amacıyla verilmektedir" dedi.

Hazmedemediler

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise yaptığı açıklamada, "Biz Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin kentimize layık gördüğü, Avrupa Konseyi Ödülü’nü alan başka bir kent yok demedik. Ankara, Türkiye çapında Şeref Plaketi, Şeref Bayrağı ve Avrupa Konseyi Ödülleri’nin üçünü birlikte alan tek kenttir. Ankara’nın başarısını hazmedemediler ve iftira atmaya çalışıyorlar" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/odul-polemigi_73117.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!