Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Olağandışı Bir Mahalle Turu

İstanbul’un Tophane semti, sanatçı ve gazeteci Işıl Eğrikavuk ile tiyatro oyuncusu Sevinç Üçok’un ortak çalışması olan “Olağandışı Bir Mahalle Turu”yla yeniden keşfedilmeyi bekliyor. 1 saat 15 dakika sürecek performansta izleyiciler iki veya üçer kişilik gruplar halinde, ellerindeki kılavuzlarla Tophane’de yer alan 10 mekânı gezecekler. Tüm bu

Cumhuriyet Gazetesi
Olağandışı Bir Mahalle Turu

İstanbul’un Tophane semti, sanatçı ve gazeteci Işıl Eğrikavuk ile tiyatro oyuncusu Sevinç Üçok’un ortak çalışması olan “Olağandışı Bir Mahalle Turu”yla yeniden keşfedilmeyi bekliyor. 1 saat 15 dakika sürecek performansta izleyiciler iki veya üçer kişilik gruplar halinde, ellerindeki kılavuzlarla Tophane’de yer alan 10 mekânı gezecekler. Tüm bu mekânlarda sanatçıların beraber tasarladıkları performanslar ve yerleştirmeler görülebilecek.

Esnafın da katılımcı olacağı performans, bir mahallede birbirinden bağımsız görünen etkileşim alanlarını ve insanları bir araya getiriyor. Bu kısa süreli keşif gezisi, gerçek ve kurgunun, hikâye ve tanıklıkla karıştığı bir oyuna dönüşüyor. Son dönemde açılan sanat galerileri, bienal mekânları, hostelleriyle bir dönüşüm içerisine giren Tophane’yi görünür kılmanın amaçlandığı bu etkinlikte, mahallede yaşanmış hikâyelerin üretim biçimleri üzerinden mizahi bir bağlantı kurularak, katılımcılar da mahallede yaşanan bu değişim içinde kendi paylarını sorgulamaya çağırılıyor.

29 Mayıs, 5 ve 12 Haziran Cumartesi günleri saat 12.00 ve 13.30’da Tophane Tütün Deposu’nun avlusunda başlayacak olan performansa katılmak ücretsiz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/olagandisi-bir-mahalle-turu_79783.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!