Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Orwell'in Evi Restore Ediliyor

George Orwell’in çürümeye terk edilen Hindistan’daki doğduğu ev restore edilip ziyarete açılacak. ‘Hayvan Çiftliği’, ‘1984’ gibi romanların İngiliz yazarı Orwell, 1903’te doğu Hindistan’da Nepal sınırına yakın küçük bir kent olan Bihar’da doğmuştu. Babası, Hindistan Gizil Servisi’nin afyon masasında görevli bir İngiliz ajandı.

Radikal Gazetesi
Orwell'in Evi Restore Ediliyor

George Orwell’in çürümeye terk edilen Hindistan’daki doğduğu ev restore edilip ziyarete açılacak. ‘Hayvan Çiftliği’, ‘1984’ gibi romanların İngiliz yazarı Orwell, 1903’te doğu Hindistan’da Nepal sınırına yakın küçük bir kent olan Bihar’da doğmuştu. Babası, Hindistan Gizil Servisi’nin afyon masasında görevli bir İngiliz ajandı. Ailesi, basit bir kolonyal bungalovda yaşıyordu. Orwell bir yaşına kadar burada kaldı ve 1904’te İngiltere’ye gitti.

Daha sonra, eğitimini tamamlayıp tekrar Hindistan’a dönecek 1922-27 yılları arasında Burma’da İmparatorluk Polis teşkilatında çalışacaktı. Ama doğduğu kente hiç gitmedi. Orwell’in uzun yıllar farklı kişilerin kullandığı ve son dönemde çürümeye terk edilen evi Bihar kenti restore etme kararı aldı. Bu kararda, bir İngiliz edeiyat profesörü ve eşinin, Bihar yönetimen yolladığı mektubun etkili olduğu açıklandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/orwellin-evi-restore-ediliyor_75422.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!