Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

PLD Türkiye’nin Yeni Sayısında Tema “Peyzaj ve Parkların Aydınlatılması”

Professional Lighting Design Türkiye (PLD), yeni sayısında yaratıcı konseptleri ile fark yaratmış peyzaj ve park aydınlatma tasarımlarına yer veriyor.

yapi.com.tr
1 PLD Türkiye’nin Yeni Sayısında Tema “Peyzaj ve Parkların Aydınlatılması”

er sayı bir tema çerçevesinde ışığı masaya yatıran Professional Lighting Design Türkiye'nin (PLD) Haziran - Temmuz sayısı zengin bir içerikle okurlarının karşısında. PLD Türkiye, yeni sayısında yaratıcı konseptleri ile fark yaratmış peyzaj ve park aydınlatma tasarımlarına yer veriyor: Özgürlük Anıtı ile gece randevusu teklif eden New York kentindeki Battery Bosque parkı, Fals parkının iki kent merkezini birbirinden ayırması sebebiyle inşaa edilen ABD’nin Greenville kentindeki Liberty Köprüsü ve ziyaretçilerine hoş bir deneyim yaşatan Viyana Parkı.

Bu tasarımlara ek olarak, günümüzde ağaçlar için çoğunlukla kullanılan dikey aydınlatma sistemlerinin genelde doğaya özgü kontrast oluşumlarını engellemesi tespiti ile yola çıkan aydınlatma tasarımcılarının “4Seasons Garden Systems” sistemini ve Fransa’daki CONCEPTO ajansı tarafından geliştirilen park ve peyzaj için ekolojik aydınlatma konseptlerini inceleyecek, Peyzaj geliştirme ve tarım araştırma kuruluşu (Forschungsgesellschaft Landschaftsentwicklung Landschaftsbau e.V.) FLL için hazırlanan uzman raporunun ayrıntılarına ulaşacağız. Ayrıca yine bu sayımızda suni aydınlatmanın bitki ve hayvan dünyası üzerindeki etkileriyle ilgili de ilginç bir çalışma yer alıyor.

Türkiye’den projelerimiz ise kağıt fabrikasından kent parkına dönüştürülen Seka Parkı (Kocaeli), "Doğu Akdeniz'in En Güzel Parkı" ünvanı sahibi Altınpark (Ankara), Brachetti Peretti Villası (İtalya), Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki Macrocenter ve Suadiye Roman Mağazası.

Professional Lighting Design Türkiye'nin (PLD)

1998 yılından bu yana dünyanın tek aydınlatma tasarımı dergisi olarak hayatını sürdüren Professional Lighting Design, Almanca, İngilizce ve Çince’den sonra Türkçe olarak yayımlanıyor. Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Derneği (PLDA) resmi yayın organı olan PLD, pazardaki yeni ürün ve trendleri, ışığı ele alış biçimiyle diğerlerinden ayrılan mimari ve iç mimari uygulamaları, uluslararası tanınmış aydınlatma tasarımcılarının ve mimarların süzgecinden geçiriyor.

www.pld-turkiye.com


http://www.yapi.com.tr/haberler/pld-turkiyenin-yeni-sayisinda-tema-peyzaj-ve-parklarin-aydinlatilmasi_55662.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • merhaba ben izmit kocaeli seka park yol aydınlatma direklerinin fiyatlarını ve firmayı arıyorum yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler Biat_fidan@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!