Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Portekiz’den Yenilenebilir Enerjide Ortaklık Çağrısı

Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva, Portekizli işadamlarıyla ticari ilişkileri geliştirmek için Türkiye’ye geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Portekiz Dış Ticaret ve Yatırım Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “Türk-Portekiz İş Forumu”nda konuşan Silva, Türkiye ve Portekiz’in üçüncü ülke pazarlarına yönelik ekonomik platformlar

Cumhuriyet Gazetesi
Portekiz’den Yenilenebilir Enerjide Ortaklık Çağrısı

Portekiz Cumhurbaşkanı Anibal Cavaco Silva, Portekizli işadamlarıyla ticari ilişkileri geliştirmek için Türkiye’ye geldi. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ile Portekiz Dış Ticaret ve Yatırım Ajansı işbirliğiyle düzenlenen “Türk-Portekiz İş Forumu”nda konuşan Silva, Türkiye ve Portekiz’in üçüncü ülke pazarlarına yönelik ekonomik platformlar oluşturulması gerektiğini söyledi.

Silva, Portekiz’in Güney Amerika ülkeleri ve Angola gibi Afrika ülkeleriyle ilişkilerinin iyi olduğunu belirterek “Türkiye ile bu ülkelere yönelik ticari platformlar oluşturabiliriz” dedi. Portekiz Yatırım Ajansı Başkanı Basilio Horta Portekiz’in yenilenebilir enerjide dünyada sekizinci sırada olduğunu vurgulayarak “Türk yatırımcılara gelin bu alanda güzel ortaklıklar kuralım” dedi. Foruma katılan Arzuhan Doğan Yalçındağ, “Portekiz ile yapılacak işbirliği yeni ülkelere ulaşmak için şirketlerimize ortak bir potansiyel sunacak” dedi. DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı iki ülke arasındaki ticaret hacminin geçen yıl bir milyar doları aştığını belirterek bu miktarı daha da arttırabileceklerini söyledi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/portekizden-yenilenebilir-enerjide-ortaklik-cagrisi_69022.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!