Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Projeleri Geciktiren Müteahhit Firmalar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Kabataş-Eminönü ve Sultançiftliği-Edirnekapı cadde tramvayı projelerinde, müteahhit firmala

Sabah
Projeleri Geciktiren Müteahhit Firmalar

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Kabataş-Eminönü ve Sultançiftliği-Edirnekapı cadde tramvayı projelerinde, müteahhit firmaların kurbanı olduklarını ifade etti.

İstanbul'un trafik sorununa çözüm getirilmesi için 2 yıl önce yapımına başlanan Kabataş-Eminönü ve Sultançiftliği-Edirnekapı cadde tramvayı projeleriwnde yaşanan sıkıntılardan dolayı bölge halkından özür dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultançiftliği-Edirnekapı aksının ortasından geçen raylı sistemin tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Güzergâhta en yoğun olan 3 noktada proje değişikliğine gidildiğine dikkat çeken Topbaş, "Sıkıntılı olan 5.5 kilometrelik kısım yerin altına alınacak. Sultançiftliği raylı sistem projesi belediyenin başına çok ciddi bir dert açtı. Müteahhit firmaya işi bitirmesi için süre verdik. Bu süre zarfında işin bitirilmemesi durumunda yeni bir ihale açacağız" diye konuştu.

GÖZDAĞI VERDİ
Hiçbir müteahhidin "Para alamıyoruz" şeklinde yakınmaya hakkı olmadığını belirten Topbaş, "Borç para buldum ve ödemeleri tıkır tıkır yapıyorum. Sultançiftliği- Edirnekapı aksında konsorsiyumun kendi aralarında bir anlaşmazlık var. Ortakların içinde yaşadıkları sıkıntı, bize dolayısıyla da İstanbullular'a yansıtılıyor. İşi alan, işini doğru dürüst yapacak ve zamanında bitirecek" dedi.

Bir ihalenin feshi durumunda müteahhit firmanın 2 yıl devlet ihalelerine girme yasağıyla karşı karşıya kalacağını da hatırlatan Topbaş, "Kimsenin nazını çekmeyeceğiz" diyerek bir anlamda gözdağı verdi. Kabataş-Eminönü raylı sisteminin acilen bitirilmesi için talimat verdiğini de sözlerine ekleyen Topbaş, raylı sistemin Beşiktaş'a kadar uzatılması için Anıtlar Kurulu ile prensipte anlaştıklarını müjdeledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/projeleri-geciktiren-muteahhit-firmalar_18071.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!