Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Rod Stewart, 23 Yılda İnşa Ettiği Model Kenti Sevenleriyle Paylaştı

Ünlü İngiliz rock yıldızı Rod Stewart, 23 yılda dev bir model kent inşa etti. 74 yaşındaki Stewart'ın "Grand Street And Three Rivers" adını verdiği kent 140 metrekarelik bir alanı kaplıyor.

yapi.com.tr
Rod Stewart, 23 Yılda İnşa Ettiği Model Kenti Sevenleriyle Paylaştı

Stewart, içinden nehirler, trenler geçen kentte 2'nci Dünya Savaşı sonrası Manhattan'ındaki yaşamı tasvir ediyor. BBC Türkçe’de yer alan habere göre Stewart, bu hobisinin çocuklukta başladığını belirterek, çıktığı konser turlarında kentini inşa etmeye devam ettiğini, her gittiği şehirde modeli için de bir oda tuttuğunu söyledi.  Stewart, "Hobim, bir bağımlılığa dönüştü. Bir kent inşa etmenin bu kadar süreceğini bilseydim, başından belki de bu işe hiç girişmezdim" dedi.

Stewart'ın "Yüzde doksanını ben yaptım" dediği kentte kirli kaldırımlardan paslı tabelalara, bitki örtüsünden, sokaklardaki rengarenk arabalara binlerce detay dikkat çekiyor.

Rod Stewart'ın yıllar alan projesi Railway Modeller dergisine de kapak oldu. Rod Stewart'ın demiryolları temalı şehrini inşa ettiği süre içinde 19 albüm çıkardığı ve 19 kentte konser verdiği belirtiliyor.