Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Rüzgar Enerjisinde Yeni Rekor İspanya'dan

İspanyol Enerji Şirketi Red Electrica de Espana (REE) tarafından yapılan açıklamada 14 Ocak 2010 tarihinde yerel saat ile 1.33'de rüzgar'dan enerji üretmede ülkede yeni bir rekor kırıldı. Böylece İspanya'da elektrik talebinin yüzde 40'ı rüzgardan karşılandı. Yapılan açıklamada 11.693 MW üretime ulaşarak İspanyol yarımadasındaki elektrik talebinin

NTV
1 Rüzgar Enerjisinde Yeni Rekor İspanya'dan

İspanyol Enerji Şirketi Red Electrica de Espana (REE) tarafından yapılan açıklamada 14 Ocak 2010 tarihinde yerel saat ile 1.33'de rüzgar'dan enerji üretmede ülkede yeni bir rekor kırıldı. Böylece İspanya'da elektrik talebinin yüzde 40'ı rüzgardan karşılandı. Yapılan açıklamada 11.693 MW üretime ulaşarak İspanyol yarımadasındaki elektrik talebinin yüzde 42'si rüzgar enerjisinden sağlanabildi.

Yeşil Ekonomi adlı internet sitesinin haberine göre bir önceki rekor 8 Kasım'da kaydedilmiş ve 11.620 MW elektrik üretimi sağlanarak anlık elektrik talebinin yüzde 53'ünün rüzgar enerjisinden sağlanabilmişti.

İspanya'da kurulu rüzgar gücü 2009 sonu itibari ile 18,119 megavata ulaşmış durumda bir önceki yıl sonunda bu rakam 2,682 megavat idi. 2009 yılında İspanya'nın elektrik talebinin yüzde 11'i kömürden sağlanırken rüzgar enerjisi bu oranı geçerek elektrik talebinin yüzde 13'üne cevap verebildi.

Bununla beraber  rüzgar enerjisinden 27 Ağustos tarihinde  günlük elektrik talebinin sadece yüzde 1'i sağlanabilmişti ve rüzgar enerjisi için 2009'ın en verimsiz günü yaşanmıştı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ruzgar-enerjisinde-yeni-rekor-ispanyadan_75825.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Kazım bey merhaba,sizden de yeni rekorlar bekliyoruz.Selamlar.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!