Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sanko Enerjiye 5 Yılda 2 Milyar Dolar Yatıracak

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye'nin Eylül ayından itibaren kriz ortamından çıkmaya başlayacağını öngördü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni teşvik ve istihdam paketiyle yeni bir Türkiye'nin kurulduğunu savunan Konukoğlu "Alınan kararların uygulanmasında sorunla karşılaşılmadığı takdirde, bu

Sabah Gazetesi
Sanko Enerjiye 5 Yılda 2 Milyar Dolar Yatıracak

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Türkiye'nin Eylül ayından itibaren kriz ortamından çıkmaya başlayacağını öngördü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni teşvik ve istihdam paketiyle yeni bir Türkiye'nin kurulduğunu savunan Konukoğlu "Alınan kararların uygulanmasında sorunla karşılaşılmadığı takdirde, bu kararların Türkiye'nin önünü açacağını düşünüyorum'' dedi. Krizin taban yaptığını belirten Konukoğlu, "Kriz artık tabanı bulmuştu. Ama bundan sonra yavaş yavaş bir çıkış bekliyorum. Türkiye eylül ayından itibaren tırmanışa geçer'' diye konuştu.

Krizin en önemli ilacının yeni yatırımlar olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, Sanko Holding olarak yatırımlarının ise sürdüğünü bildirdi. Konukoğlu, enerji yatırımlarına yıl içerisinde toplam 250-300 milyon dolar yatırım yapmayı öngördüklerini ifade ederek, Adana'nın Yumurtalık ilçesinde de bir petro-kimya yatırımı düşüncelerinin bulunduğunu kaydetti. Konukoğlu, Sanko Holding olarak bundan sonra da enerji yatırımlarına ağırlık vereceklerini, önümüzdeki 5 yıl içerisinde ise enerji alanında asgari 2 milyar dolar yatırımı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/sanko-enerjiye-5-yilda-2-milyar-dolar-yatiracak_69622.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!