Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Santralistanbul'a Kale Grubu Desteği

Aralık 2005'te Stratejik Kurucu Ortak olarak Ciner Grubu ve Doğuş Grubu ile işbirliği yapan Santralistanbul'a, Kale Grubu da yapı sektöründe etkin olan Çanakkale Seramik Kalebodur ve Kalekim markalarıyla ana sponsor olarak destek veriyor.

Cumhuriyet Gazetesi
Santralistanbul'a Kale Grubu Desteği

b>Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk kentsel elektrik santralı Silahtarağa'nın korunarak 'Santralistanbul' adıyla, uluslararası bir çağdaş sanat müzesi, kültür ve eğitim merkezi olarak yeniden işlevlendirilmesi çalışmaları hızla devam ediyor.

Aralık 2005'te Stratejik Kurucu Ortak olarak Ciner Grubu ve Doğuş Grubu ile işbirliği yapan Santralistanbul'a, Kale Grubu da yapı sektöründe etkin olan Çanakkale Seramik Kalebodur ve Kalekim markalarıyla ana sponsor olarak destek veriyor. Bu işbirliğinin başlaması dolayısıyla da 29 Haziran Perşembe günü saat 18.30'da 'Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampusu'nda bir imza töreni ve kutlama gerçekleştirilecek.

Bünyesinde birçok farklı işlev ve birim barındıracak olan Santralistanbul'un temel taşları arasında; uluslararası ölçekte ilgi uyandıracak sergilere ev sahipliği yapacak 'Çağdaş Sanatlar Müzesi' , elektrik santralının öyküsünün aktarılacağı 'Enerji Müzesi' , sosyal bilimler ve sanat alanında İstanbul'un en kapsamlı ve kamuya açık 'Kütüphane ve Bilgi Merkezleri' ve tüm dünyadan sanatçı, mimar, tasarımcı ve bilim adamlarının ağırlanacağı 'Uluslararası Rezidans Programı' bulunuyor.

Kasım 2006'da açılacak olan Santralistanbul'da ayrıca, sivil toplum, kent, kültür, gençlik ve tasarım konularında çalışmalar yürütecek araştırma merkezleri ile ziyaretçilerin her türlü dinlenme ve eğlence ihtiyacının karşılanacağı alanlar bulunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/santralistanbula-kale-grubu-destegi_46678.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!