Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Şaşmaz Köprülü Kavşağı Kısmen Açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Şaşmaz Köprülü Kavşağı’nın bir kısmı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Büyük

Ankara Büyükşehir Belediyesib>Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Şaşmaz Köprülü Kavşağı’nın bir kısmı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirterek, trafik sorununu çözmek için yapılan çalışmaları desteklediklerini söyledi. Bakan Şahin, “Ankara’nın her yerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasına tanık oluyoruz.Ankara şantiyeye döndü. Sayın Gökçek ve arkadaşlarını tebrik ediyorum. Ankara örnek bir başkent olma yolunda ilerliyor. Çok takdir edici bir çalışma temposu var. Böyle bir açılışta bulunmaktan kıvanç duyuyorum” şeklinde konuştu.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de konuşmasında, az zamanda çok sayıda kavşak ve yol genişletme çalışmasını tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, “Gece gündüz çalışıyoruz. Ankara bir şantiye durumunda. Ankara’nın trafik sorununu çözmek istiyoruz. Önümüzdeki günlerde yapımı tamamlanan diğer köprülü kavşakların açılışını yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. İstanbul yolunun genişletme çalışmaları ile 4 gidiş-4 geliş şeklinde düzenleneceğini belirten Gökçek, yapılan köprülü kavşak ve köprülü alt ve üst geçitlerin tamamlanması ile bu yolda bir sorun yaşanmayacağını kaydetti. Açılışı yapılan alt geçidin İstanbul-Ankara yönüne gidecek araçlara transit geçme kolaylığı sağladığını da belirten Gökçek, inşaatın tamamının bitmesiyle de sağa ve sola dönüşlerle üst geçitten de Batıkent ile Şaşmaz Sanayi Sitesi ve Etimesgut yönüne kesintisiz trafik hizmeti sunulacağını ifade etti.
15 Eylül tarihine kadar vatandaşların sıkıntısının büyük bir kısmını gidereceklerini de belirten Melih Gökçek, 30 Ağustos tarihine kadar 6 alt geçit daha açmayı planladıklarını dile getirerek, Eylül ayı itibarıyla İstanbul yolunun 4 şerit olacağı müjdesini verdi.
Konuşmaların ardından Bakan Şahin ve Başkan Gökçek kurdeleyi birlikte keserek yolu trafiğe açtılar ve araçlarına binerek alt geçitten geçtiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sasmaz-koprulu-kavsagi-kismen-acildi_5313.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!