Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Seçim Rüşveti Korsan Çıktı

Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "Otel gibi" diyerek vaat ettiği taksi durağı projesinin çalıntı olduğu ortaya çıktı. 2007 yılında projeyi belediyeye sunan, ancak fiyatta anlaşamadığı için projesini geri çeken mimar Cihangir Özyer, belediyeyi dava etmeye hazırlanıyor.

Hürriyet Gazetesi
Seçim Rüşveti Korsan Çıktı

Belediye Başkanı Melih Gökçek’in "Otel gibi" diyerek vaat ettiği taksi durağı projesinin çalıntı olduğu ortaya çıktı. 2007 yılında projeyi belediyeye sunan, ancak fiyatta anlaşamadığı için projesini geri çeken mimar Cihangir Özyer, belediyeyi dava etmeye hazırlanıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in taksicilere vaat ettiği durak projesinin çalıntı olduğu ortaya çıktı. Projeyi 2007 yılında kendi adına onaylattıran mimar Cihangir Özyer, projesinin kendisinden izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle dava açacak.

Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Odası’nın düzenlediği birlik gecesine katılan ve yaklaşık 5 bin taksiciye hitap eden Gökçek, burada yaptığı açıklamada, "Beş yıl içinde tüm taksi duraklarını yenileyeceğiz. Yeni taksi durakları için üç model üzerinde anlaştık ve Zafer Çarşısı üzerindeki boş alanda görücüye çıkaracağız" demişti.

Ancak, Gökçek’in taksicilere "İçerisinde herşey var. Otel gibi" diyerek sunduğu projenin, mimar Cihangir Özyer’e ait olduğu ve kendisinden izinsiz kullanıldığı ortaya çıktı.

2007 yılında projesini belediyeye sunduğunu anlatan Özyer, "Belediyeye dört tip taksi durağı sunmuştum. Projenin özünü aslında bankamatikler oluşturuyordu. Her durağa konacak bankamatikten alınan kirayla durağın giderleri karşılanacaktı. Dört tipten üçünü alıp kullanmışlar. Her biri benim çizdiğim durakların aynısı. O zaman fiyatta anlaşamadığımız için projemi geri çekmiştim. Sonra da 10 Ekim 2007’de Ankara 35. Noter’e onaylattım. Şimdi benden izinsiz bir şekilde projeyi kullanıyorlar. Dava edeceğim" dedi.

Mimarlar Odası da Özyer’e hukuki destek verirken, konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Şube Yönetim Kurulu Sekreteri Ali Hakkan, "Üyemiz, 2007 yılında projesini notere onaylatmıştır ve herşey belgelidir. Üyemizin arkasındayız. Bu noter onaylı bir hırsızlıktır" dedi.

Saati bile aynı yerde

Özyer, bir elinde noter onaylı kendi projesini, diğer elinde de belediyenin taksiciye sunduğu projeyi tutuyor. İki durak arasında hiçbir fark bulunmadığını söyleyen Özyer, "Saati bile aynı yere koymuşlar" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/secim-rusveti-korsan-cikti_67693.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!