Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sektörün Başarısı Kurumsallaşmaktan Geçiyor

Gayrimenkul sektörü konjonktürün olumsuzluklarına rağmen büyümesini devam ettireceğini söyleyen AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, önce şirketlerin sonra da sektörün kurumsallaşması gerektiğine dikkat çekti.

yapi.com.tr
Sektörün Başarısı Kurumsallaşmaktan Geçiyor

2016 yılı hakkında da değerlendirmelerde bulunan AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta, “Geride bıraktığımız yıl, AND Gayrimenkul olarak ilk konut projemiz ile geniş kitlelerle buluştuğumuz ve bu buluşmanın heyecanı ile geçen bir yıl oldu. Beklediğimizin üstünde bir ilgi ve beraberinde önemli satış rakamlarına ulaştık. Ülkemizde yaşanan üzücü olaylar ve döviz kurlarındaki artışa rağmen gayrimenkul sektörü alınan önlemler sayesinde büyümesini sürdürdü. Konjonktürel endişeler nedeniyle güven veren firmalara olan ilgide büyük bir artış oldu. Bu dönemde AND Pastel ile yakaladığımız ciddi satış başarısının sebeplerinden birinin de bize duyulan büyük güven olduğunu söyleyebiliriz. Bağımsız bir araştırma şirketi ile gerçekleştirdiğimiz müşteri araştırmamızda markamıza olan güvenin yüzde 96 oranında olması da bunun bir göstergesi” dedi. 

ANDAND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta

2017 yılında büyüme devam edecek
Demograjik gelişmeler nedeniyle Türkiye’de her yıl ortalama 650 bin konut ihtiyacı ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra özellikle İstanbul başta olmak üzere Türkiye genelinde 7 milyon konutun dönüşeceği öngörüyor. Bu konulara dikkat çeken ve 2017 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ali Baki Usta, ’’Türk ekonomisinde önemli bir paya sahip olan gayrimenkul sektörü konjonktürün olumsuzluklarına rağmen büyümesini devam ettiriyor. Öngörüler 2017 yılında da bu büyümenin devam edeceğini işaret ediyor. Diğer taraftan kentsel dönüşüm sektörün önemli bir gerçeği çünkü büyük bir değişimi beraberinde getiriyor. Böyle büyük bir değişim de bir vizyona ihtiyaç duyuyor. Burada sorumluluk biz gayrimenkul geliştiricilerine düşüyor. Önce şirketlerin sonra sektörün kurumsallaşması gerekiyor. Sektörde artık belli standartların oluşturulması, markalı konutların artması ve sadece deneyime değil araştırmalara dayanan sağlıklı verilerin üretilmesi gerekiyor. Başarı buradan geçiyor’’ dedi.
AND Gayrimenkul olarak 2017’ye yeni umutlarla adım attıklarını belirten Ali Baki Usta sözlerini şöyle noktaladı: “Her şeye rağmen yeni yıl yeni umutlar ve hedeflerle birlikte geliyor. Bu beklentilerin gerçekleşmesi için tüm paydaşlarla birlikte sektörü daha da ileriye götürmeye çalışmalıyız. Kurumların değerinin ancak sektörle birlikte artabileceğinin bilincindeyiz. “


http://www.yapi.com.tr/haberler/sektorun-basarisi-kurumsallasmaktan-geciyor_153114.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!