Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Sel bölgesindeki Su Faturaları Gözden Geçirilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantılarının ilk birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Meclis 1. Başkanvekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda Meclis Üyeleri Derya Yanık, Metin Karakaş ve Yalçın Yönet’in sel felaketinden zarar gören konut ve işyerlerinin su faturalarının gözden

ibb.gov.tr
Sel bölgesindeki Su Faturaları Gözden Geçirilecek

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantılarının ilk birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Meclis 1. Başkanvekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda Meclis Üyeleri Derya Yanık, Metin Karakaş ve Yalçın Yönet’in sel felaketinden zarar gören konut ve işyerlerinin su faturalarının gözden geçirilmesi yönündeki yazılı önergeleri ele alındı.

‘Teklif Karar’ olarak görüşülerek oybirliğiyle kabul edilen önergeye göre; kamu kurumlarınca selden zarar gördüğü tespit edilen konut ve işyerlerinin su faturaları mümkünse tahsil edilmeyecek ya da ertelenecek veya taksitlendirilecek. Önergeyle mağdur vatandaşlara bu konuda kolaylık sağlanması için İSKİ Genel Kurulu’na yetki verildi.

Öte yandan, yine selden zarar gören konut ve işyerlerindeki doğalgaz faturalarının da benzer bir şekilde yapılandırılması yönünde verilen bir başka yazılı önerge de Başkanlık Makamına havale edildi. İGDAŞ faturalarıyla ilgili son kararı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verecek. Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında selde hayatını kaybeden vatandaşlar için saygı duruşu da yapıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sel-bolgesindeki-su-faturalari-gozden-gecirilecek_72390.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!