Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Şentepe Gecekondudan Kurtuluyor

Yenimahalle Belediyesi’nin 'Kentsel Dönüşüm Projesi' çerçevesinde Şentepe'ye 35 bin konut inşa edilecek Ankara'nın en eski gecekondu mahallelerinden olan Şentepe, Yenimahalle Belediyesi'nce uygulamasına başlanan Şentepe Kentsel Dönüşüm Projesi ile yeni bir çehreye kavuşacak.

Bugün Gazetesienimahalle Belediyesi’nin 'Kentsel Dönüşüm Projesi' çerçevesinde Şentepe'ye 35 bin konut inşa edilecek Ankara'nın en eski gecekondu mahallelerinden olan Şentepe, Yenimahalle Belediyesi'nce uygulamasına başlanan Şentepe Kentsel Dönüşüm Projesi ile yeni bir çehreye kavuşacak.

Kente hakim bir noktada bulunmasına karşın bugüne kadar adını yalnızca "televizyon ve radyo antenlerinin bulunduğu yer" olarak duyuran Şentepe, kentsel dönüşüm projesiyle birlikte çarpık yapılaşma yükünden kurtularak, modern binaların yükseldiği yüzüyle Ankaralıların karşısına çıkacak.

14 Bin Gecekondu Yıkılacak
Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, proje çerçevesinde 14 bin gecekondunun yıkılacağını söyledi.

Şentepe Kentsel Dönüşüm Projesi'nin, ülkede ikinci bir örneği bulunmadığını ifade eden Duyar, "Bu proje ile niteliksiz, çirkin yapılar ve gecekondu alanları, yerini modern yapılara bırakacak. Bu değişimle birlikte Yenimahalle daha çağdaş ve modern bir görünüm kazanacak" dedi. Duyar, proje kapsamında teras evler, çok katlı evler, sıra evler, çocuk bahçeleri, spor alanları, parklar, iş merkezleri inşa edileceğini belirterek, kentin hava koridorları olan ve Şentepe mevkiinde de bulunan vadilerin doğal yapılarına dokunulmayacağını söyledi. "Ankara'da yeni bir kent doğuyor" diyen Duyar, projenin tamamlanmasının ardından Şentepe'nin "yeni cazibe merkezi" olacağını kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/sentepe-gecekondudan-kurtuluyor_46524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!