Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU novawood novawood

Sorgunlular Otele Karşı Eyleme Hazırlanıyor

Sorgunlular Otele Karşı Eyleme Hazırlanıyor

bianet.org
Sorgunlular Otele Karşı Eyleme Hazırlanıyor

ide sahillerinde ekolojik tahribata yol açan otel inşaatı devam ediyor. Manavgat Sorgun Muhtarı Uçar savcıları göreve çağırdı. Uçar "Türkiye'de tıkanırsak AİHM'ye kadar gideceğiz" dedi ve büyük çaplı bir eylem hazırlığı yaptıklarını belirtti.

Manavgat Sorgun Muhtarı Hasan Uçar, Side sahillerinde Danıştay'ın yürütmeyi durdurma kararına rağmen otel inşaatlarının devam etmesine tepkili. Uçar, "Cumhuriyet savcılıklarına açık suç duyurusunda bulunarak bu konuda gerekeni yapmalarını istiyoruz. Türkiye'de tıkandığımızda ise Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar gideceğiz" dedi.

Uçar: Eyleme devam
Uçar, aylardır verdikleri mücadeleye rağmen süren inşaat ile ilgili Danıştay 6. Daire Başkanlığı Bilirkişi raporunun 15 Ocak 2006 tarihinde ellerine ulaştığını ifade ederek 28 Ocak 2006 tarihinde yeniden eylem yapacaklarını söyledi.

Muhtar Uçar konuyla ilgili hiçbir kurumun yaptırım uygulamadığını ve inşaatın pervasızca sürdüğüne dikkat çekerek, "Bilirkişi raporu da bizim söylediklerimizi destekliyor, ancak devlet inşaata göz yumuyor. Eğer bu ülkede adalet varsa bu inşaatın durdurulması ve alanın tekrar halka açık hale getirilmesi lazım" dedi.

Ağaçlandırmak için emek verdik
Yıllarca Side sahilleri için uğraş verdiğini söyleyen Uçar yöre halkının yıllarca emek vererek araziyi orman haline getirdiğini ifade etti. "Raporlar, kararlar hiçe sayılarak bölge halkının geleceği de yok sayılmaktaysa eğer, Türkiye'de adalet yok. Manavgat Kaymakamlığı ve Side Belediyesi yapılan tahribata göz yumuyor."

28 Ocak 2006 Cumartesi günü yeniden eylem yaparak konuyu gündeme taşımak istediklerini belirten Uçar, taleplerini, "Bu eylemimize daha çok Manavgatlının sahip çıkarak destek vermesini istiyoruz. Bu kez Manavgat ve Side Belediye Başkanlarını da aramızda görmek istiyoruz" diyerek aktardı.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/sorgunlular-otele-karsi-eyleme-hazirlaniyor_40429.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!