Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Su Ürünleri Fakültesi Susuzluktan Kapandı

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde 1995 yılında temeli atılan ve 2006 yılında inşaatı tamamlanarak açılışı yapılan Su Ürünleri Fakültesi, "susuzluk" gerekçesiyle kapatıldı.

Millyet Gazetesi
Su Ürünleri Fakültesi Susuzluktan Kapandı

astamonu'nun İnebolu ilçesinde 1995 yılında temeli atılan ve 2006 yılında inşaatı tamamlanarak açılışı yapılan Su Ürünleri Fakültesi, "susuzluk" gerekçesiyle kapatıldı. İnebolu'ya 5 kilometre mesafedeki Erkekarpa köyüne dönemin başbakanı Tansu Çiller tarafından temeli atılan fakülte inşaatına yaklaşık 10 yıl boyunca tek bir çivi çakılmadı. Yıllarca hayal kırıklığı yaşayan İnebolulular, Gazi Üniversitesi rektörlüğüne hemşehrileri Prof. Dr. Kadri Yamaç'ın atanmasıyla umutlandı. Prof. Dr. Yamaç, üniversite bütçesinden sağladığı ödeneklerle inşaatın 2 yıl içinde tamamlanmasını sağladı. Bu arada yeni kurulan Kastamonu Üniversitesinin kurucu rektörlüğüne de atanan Prof. Dr. Yamaç, Atatürk'ün İnebolu'ya gelişinin yıldönümü olan 25 Ağustos 2006'da görkemli bir törenle Su Ürünleri Fakültesi'nin açılışını yaparak dekan ve 3 öğretim görevlisi atadı.

Açılış suya düştü!
Ancak YÖK, 2006-2007 öğretim yılında fakültenin açılışına vize vermedi. Yeni akademik yıl için öğrenci kontenjanını 60'dan 30'a düşüren YÖK, daha sonra bu sayıyı 15'e düşürdü. Üniversitenin akademik eğitime başlaması beklenirken, Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Bahri Gökçebay, fakültenin kapatılmasına karar verdi. Gökçebay, "Bir kere binanın suyu yok. Susuz su fakültesi mi olur? Ayrıca köyde fakülte mi olur?" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/su-urunleri-fakultesi-susuzluktan-kapandi_58575.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!