Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Süzer’in Bahçeşehir’deki 286 Dönüm Arazisini KİPTAŞ Aldı

Süzer Grubu’nun Bahçeşehir’deki arsaları 135 milyon dolara KİPTAŞ’ın oldu. Süzer Grubu, bu kaynak ile TMSF’ye borcunu kapattığı gibi elinde 35 milyon dolar ilave kaynak kalacak.

Vatan Gazetesi/Tebernüş KİREÇCİ
Süzer’in Bahçeşehir’deki 286 Dönüm Arazisini KİPTAŞ Aldı

esa ve Nurol grupları ile birlikte Bahçeşehir’in mimarlarından olan Süzer Grubu’nun Bahçeşehir’deki 286 bin metrekare alanlı arsaları 135 milyon dolara İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin konut şirketi KİPTAŞ’ın oldu.

2001’de el konulan Kentbank’ın hakim ortağı Süzer Grubu ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Bahçeşehir’deki arsalar karşılığında borçları kapatmak üzere masaya oturmuştu. Arsaya Ülker başta olmak üzere Albayrak, ESTON, KC Group, Soyak, Gül ve Keleş Grubu ile Siska gibi inşaat sektörünün önde gelen şirketleri talip olmuştu.

4 bin ile 27 bin metrekare arasında değişen büyüklüklerden oluşan toplam 16 parselde arsaların metrekare fiyatları 900 YTL ile 1.350 YTL arasında değişiyordu. Arsalar, apartman, villa, işyeri ve özel eğitim alanı imarlı. KİPTAŞ burada en fazla 12 katlı apartman yapabilecek. KİPTAŞ’ın ödemeyi peşin olarak yapacağı öğrenildi. Süzerler 135 milyon doların 100 milyon dolarını TMSF’ye borçlarına karşılık verecek. Geriye kalan kısmı ise sermaye yapacak. Süzerler’in elinde Bahçeşehir’de 127 bin metrekare daha arsa var.

Öte yandan geçen yıl Devlet Demir Yolları’ndan 240 bin metrekare arazi satın alan KİPTAŞ’ın Bahçeşehir’deki toplam arazi alanı 500 bin metrekareyi aştı.

İnşaat ve turizmde büyüme planı var
Yurtdışında kanser tedavisi gören işadamı Mustafa Süzer’in ikiz çocukları Serhan ve Baran Süzer, Kentbank’tan kaynaklanan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) borçlarını kısa zamanda ödeyip, inşaat ve turizmde birçok projeye başlamaya hazırlandıklarını belirttiler. Geçen hafta içinde basına demeç veren Serhan Süzer “TMSF ile el sıkışmaya çok yakınız. Bu borcu birkaç ayda kapatıp, bekleyen projelerimize başlamak istiyoruz” demişti. Serhan Süzer, 5-6 yıldır doğru düzgün iş yapamadıklarını kaydettikten sonra bekleyen en önemli projelerinden birinin Sırtköy’deki 714 konutluk villa kent projesi olduğunu belirtmişti. Süzer Grubu halen sayıları 55 olan Kentucky ve Pizza Hut restaurantlarını da 100’e çıkarmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/suzerin-bahcesehirdeki-286-donum-arazisini-kiptas-aldi_52358.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!