Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tahran'dan Ünlü Müzeye Ültimatom

İran medyasında yer alana haberlere göre Tahran, British Museum’la tüm ilişkilerini kesmek ve UNESCO gibi uluslararası kuruluşuları da ilişkilerini gözden geçirmeye çağırmak niyetinde. İran, British Museum’daki Cyrus’un Silindir’ini sergilemek istiyor. Bu antik nesnenin önemi, üzerinde ilk Pers imparatorluğunu kuran Cyrus’un kanunlarının yazılı

Radikal Gazetesi
Tahran'dan Ünlü Müzeye Ültimatom

İran medyasında yer alana haberlere göre Tahran, British Museum’la tüm ilişkilerini kesmek ve UNESCO gibi uluslararası kuruluşuları da ilişkilerini gözden geçirmeye çağırmak niyetinde. İran, British Museum’daki Cyrus’un Silindir’ini sergilemek istiyor. İran’ın Tahran’da sergilemek istediği antik nesnenin önemi, üzerinde ilk Pers imparatorluğunu kuran Cyrus’un kanunlarının yazılı olması. Bu kanunlar dünyanın ilk insan hakları bildirgesi de sayılıyor. Ne  var ki British Museum, son dakikada bazı güvenlik sebepleriyle silindiri vermekten vazgeçtiğini açıklamıştı.

Mısır, Louvre’u dize getirdi

Geçen ay da Mısır hükümeti, ülkeden kaçırılan bir dizi duvar resmi ve tarihi objenin iade etmedikleri için Louvre Müzesi’yle tüm ilişkilerini keseceğini duyurmuştu. Mısır’da önemli kazılar yürütmekte olan Louvre geri adım atarak, Hüsnü Mübarek’in Fransa ziyaretinde istenilen eserleri iade edeceğini açıklamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tahrandan-unlu-muzeye-ultimatom_75843.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!