Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Taksitler Ertelenmeyecek

Bakan Çiçek, TOKİ'nin, Ankara Gölbaşı Örencik Toplu Konut Projesi kapsamında olan ve hak sahiplerine teslim edilen konutların taksit ödemelerinin ertelenmesinin düşünülmediğini bildirdi.

NTV
Taksitler Ertelenmeyecek

Bakan Çiçek, TOKİ'nin, Ankara Gölbaşı Örencik Toplu Konut Projesi kapsamında olan ve hak sahiplerine teslim edilen konutların taksit ödemelerinin ertelenmesinin düşünülmediğini bildirdi.
        
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, CHP Amasya Milletvekili Hüseyin Ünsal'ın, TOKİ'nin Örencik konutlarında yaşanan sorunlarla ilgili soru önergesine verdiği yanıtta, projede yer alan sosyal konutların ilk aşamada kamu personeline tahsis edildiğini, daha sonra açık satış yöntemiyle hiç bir şart aranmaksızın halka arz edildiğini belirtti.
        
Cemil Çiçek, söz konusu proje ile ilgili şikayet konularının eksik ve kusurlu imalatla ilgili değil, genellikle iskan alınamaması ve teslim sonrası
aboneliklerin yapılamamasına yönelik olduğunu kaydetti.

Projedeki işlerin geçici kabul çalışmaları kapsamında tüm eksik ve kusurlu imalatların giderildiğini belirten Çiçek, işlerin, yapım sözleşmesi ve projesine uygun olarak tamamlandığını vurguladı.
        
Çiçek, hak sahiplerinin mevcut oturdukları evden çıkmak zorunda kalmaları, çocuklarını yeni okula kaydettirmek istemeleri gibi nedenlerle, konutların bir an önce teslim edilmesi yönünde istekleri olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
        
''Konuyla ilgili yapılan değerlendirmeler neticesinde, konutların iskan ruhsatlarının alınma tarihiyle teslim işlemlerinin başlama tarihinin hemen hemen aynı tarihlere denk gelmesinden dolayı, bu zaman aralığında, konutlarını teslim alan vatandaşların, temizlik ve taşınma gibi işlemlerini ancak tamamlayabilecekleri göz önünde bulundurulmuştur. Bu nedenle tamamen iyi niyetle vatandaşlara, konutlarının bir an önce teslim edilmesine karar verilmiştir.''
        
Çiçek, proje kapsamında yer alan söz konusu konutların taksit ödemelerinin ertelenmesinin de düşünülmediğini bildirdi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/taksitler-ertelenmeyecek_74732.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!