Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tarihi Çelik Palas’a 31.6 Milyon Dolar

Mülkiyeti Emekli Sandığı’na ait olan Bursa’daki tarihi Çelik Palas Oteli’nin özelleştirilmesi için açılan ihalede, en yüksek teklifi 31.6 milyon dolar ile Toray İnşaat Sanayi ve Ticaret verdi.

Hürriyet Gazetesibr/> Mülkiyeti Emekli Sandığı’na ait olan Bursa’daki tarihi Çelik Palas Oteli’nin özelleştirilmesi için açılan ihalede, en yüksek teklifi 31.6 milyon dolar ile Toray İnşaat Sanayi ve Ticaret verdi. Özelleştirme İdaresi’nin (ÖİB) Çelik Palas Bursa Oteli’nin ve bazı taşınmazların özelleştirilmesi için düzenlediği ihalede nihai pazarlık görüşmesi dün yapıldı.

İhaleye, Toray İnşaat Sanayi ve Ticaret ile Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi katıldı. İhalenin ilk aşamasında, kapalı zarfla revize teklif alındı. En yüksek teklif 31 milyon 600 bin dolar olarak belirlendi. Artırım aralığı 100 bin dolar olarak belirlenen açık artırmada, iki katılımcı da arttırımda bulunmadı. İhale, Toray İnşaat’ın verdiği 31 milyon 600 bin dolarla "teknik olarak" sonuçlandı. İhale, sonuçları ÖİB’in Özelleştirme Yüksek Kurulu’na (ÖYK) bildirilmesinin ardından verilecek kararla kesinleşecek. Toray İnşaat yetkilisinden alınan bilgiye göre, ihale bedelinin yüzde 40’ı peşin, geri kalanı 24 ay taksitle ödenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-celik-palasa-31-6-milyon-dolar_46622.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!