Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tarihi Kalearkası Yeni Çekim Merkezi Olacak

Konak Belediyesi, Gümrük olarak bilinen Kalearkası’nda, Kentsel Sit Alanı koruma amaçlı imar planlarını tamamladı. Düzenlemelerin İzmir turizmine önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Başkan Hakan Tartan, Kalearkası’nın, cephe ve sokak yenilemelerinin ardından perakende satış ve Ege mutfağının turistlere sunulduğu bölge haline geleceğini dile

Milliyet EGE
Tarihi Kalearkası Yeni Çekim Merkezi Olacak

Konak Belediyesi, Gümrük olarak bilinen Kalearkası’nda, Kentsel Sit Alanı koruma amaçlı imar planlarını tamamladı. Düzenlemelerin İzmir turizmine önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Başkan Hakan Tartan, Kalearkası’nın, cephe ve sokak yenilemelerinin ardından perakende satış ve Ege mutfağının turistlere sunulduğu bölge haline geleceğini dile getirdi.

İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, ilgili kurumlar ve mülk sahipleriyle toplantılar yapıp ortak  stratejileri belirlediklerini vurgulayan Tartan, planın Koruma Kurulu tarafından onaylanmasından sonra İzmir’in tarihi bir bölgesini canlandıracaklarını belirtti. Başkan Tartan, “Cumhuriyet döneminde ilk toplu işyeri özelliği gösteren bölgede 70 tescilli bina yer alıyor. Burada yenileme çalışmaları başlayacak, sokaklar düzenlenecek. Böylece Kalearkası’nı çekim merkezi haline dönüştüreceğiz. İzmir’e gelen turistler Ege yemeklerinin tadına, tarihi yapılar arasında bu bölgede bakacak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tarihi-kalearkasi-yeni-cekim-merkezi-olacak_75678.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!