Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TAV, Mısır'da İki Havalimanına Daha Talip

TAV, Mısır'da İki Havalimanına Daha Talip

Vatan Gazetesi
TAV, Mısır'da İki Havalimanına Daha Talip

b>Tepe Akfen Vie (TAV), Kahire'den sonra Mısır'ın turizm merkezlerinden Borg el Arab ve Hurghada'da yapılacak havalimanlarının ihalesine girmeye hazırlanıyor. İhaleyi kazanması durumunda TAV, Kahire'de olduğu gibi sadece havalimanı binası yapacak. TAV'ın, işletme hakkını içermeyen ihalelere, İstanbul Demiryolu Tüp Geçidi Projesini (Marmaray) gerçekleştiren Gama Nurol konsorsiyumundaki Japon Taisei ile birlikte teklif vereceği ifade ediliyor. İhalenin 2006'da tamamlanması öngörülüyor.

'Bölgede markayız'
Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da artık marka olduklarını belirten TAV Kahire Havalimanı Proje Müdürü Cumhur Kaur, "Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Orta Asya'ya odaklanmaya devam edeceğiz. Yüksek petrol fiyatları Ortadoğu'da önemli bir sermaye birikimi yarattı. Petrol ihraç eden ülkeler bu sermayeyi farklı sektöre yatırım yaparak değerlendirmeye başladı. Bu yatırımlardan inşaat sektörü de payını alıyor. Bölgedeki havalimanı inşaat ihalelerini izliyoruz" dedi. İhalelerdeki başarılarında hazırladıkları şartnamelerin etkili olduğunu söyleyen Kaur, "Sözleşmelerimizi Vietnamlılar'a hazırlatıyoruz. Çünkü sözleşmelerdeki boşlukları çok iyi görüyorlar" diye konuştu.

1 milyar dolarlık proje
Dubai'de Emirates Havayolları'nın filosuna katacağı dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus A380 için tasarlanan yedi hangarı inşaa ettiklerini anlatan Kaur, şunları kaydetti: "Tiflis Havalimanı'nı yap-işlet-devret yöntemiyle aldık. İlk etapta 10 yıl işleteceğiz. Bunlara Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Kahire'yi de eklersek devam eden projelerimizin toplamı 1 milyar doları buluyor."

http://www.yapi.com.tr/haberler/tav-misirda-iki-havalimanina-daha-talip_43012.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!