Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TCDD'nin Ray İhalesini Kardemir Kazandı

TCDD'nin Ray İhalesini Kardemir Kazandı

Referans Gazetesiürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü'nün mevcut hatlarının yenilenmesi ve yapımı devam eden bazı “hızlı tren hattı” güzergahlarında kullanılmak üzere ihale yolu ile tedarik edeceği 25 bin ton ray ihalesini Karabük Demir Çelik Fabrikaları A.Ş. (Kardemir) kazandı.

TCDD Genel Müdürlüğü'nün geçen yıl içinde yerli ve yabancı firmalar arasında ihaleye çıkardığı çeşitli vasıf ve özelliklerdeki ray ihalesini kazanan Kardemir, TCDD'nin bu ihtiyacını yenilediği ray üretim ünitelerinden karşılayacak. Raylar, Kardemir'in üretim kapasitesi doğrultusunda muhtelif partilerde TCDD Genel Müdürlüğü'ne teslim edilecek. TCDD Genel Müdürlüğü'nün bu yıl içinde de yine iç ve dış piyasadan sağlamak amacı ile 250 bin ton civarında ray ihalesine çıkması bekleniyor.

Geçen yılın ilk dokuz ayını 12 milyon 472 bin YTL net karla tamamlayan Kardemir'in söz konusu dönemdeki net satış geliri 374 milyon 912 bin YTL seviyesinde gerçekleşti. Şirketin sadece 3'üncü çeyrekteki satış gelirleri ise 127 milyon 333 bin YTL oldu. Kardemir'in vergi dairesine gönderdiği 2005 yıl sonu mali tablolarında şirketin geçen yılki karı 131 bin 976 YTL seviyesinde. Söz konusu tablolara göre şirket 2005 yılında 479 milyon YTL'lik yurtiçi, 3.6 milyon YTL'lik de yurtdışı satış rakamına ulaştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tcddnin-ray-ihalesini-kardemir-kazandi_42595.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!