Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temesist'ten Şirketlere Tasarruflu Raf Sistemi

Ekonomik kriz nedeniyle daralan Avrupa pazarına karşılık Libya ve Cezayir gibi krizden etkilenmeyen kapalı ekonomiye sahip ülkelere yönelen firma böylece pek çok firmanın kapısına kilit vurduğu kriz döneminde cirosunu geçen yıla göre yüzde 35 artırmayı başardı. Avusturyalı BT-Anlagenbau şirketinin Türkiye distribütörlüğünü alan firma, insansız

Referans GazetesiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Dolmabahçe Sarayı'nın depoları da dahil Türkiye'de 500 büyük kurumun depo ve raf sistemlerini üreten Temesist Raf ve Depo Sistemleri, kriz döneminde de büyümesini sürdürüyor.

Ekonomik kriz nedeniyle daralan Avrupa pazarına karşılık Libya ve Cezayir gibi krizden etkilenmeyen kapalı ekonomiye sahip ülkelere yönelen firma böylece pek çok firmanın kapısına kilit vurduğu kriz döneminde cirosunu geçen yıla göre yüzde 35 artırmayı başardı. Avusturyalı BT-Anlagenbau şirketinin Türkiye distribütörlüğünü alan firma, insansız çalışan raf, depo sistemlerini Türkiye'ye getirerek yıl sonu cirosunu yüzde 50 artırmayı hedefliyor.
Türk firmalarına tasarruf imkânı sunacak olan firma yeni ürünü için Vestel ve diğer firmalarla görüşmeye başladı. Günlük yüklemesi fazla olan bütün sektörlerde kullanılabilecek olan depolar sayesinde tek düğmeye basarak depodaki mallar sınıflandırılabilirken zamandan da tasarruf edilmiş olacak.
 
Krizde yurtdışında iş kovaladım

Ekonomik krizin başlamasıyla iç piyasada yüzde 40'lara varan oranda daralma yaşadıklarını kaydeden Temesist'in Genel Müdürü Halil İbrahim Gül, krizi atlatabilmek için ihracata ağırlık verdiklerini söyledi. Gül şöyle devam etti:

"Kriz döneminde neredeyse hiç ülkeme dönemedim. Her gün farklı bir ülkede ihracatı artırma çalışmaları yaptım. Diğer arkadaşlarım da başka ülkeleri araştırıyordu. Birimiz Libya'da, birimiz Azerbaycan'da, birimiz Irak'ta, birimiz Rusya'da o şekilde krizi atlattık. Şu anda geçen yılki ciromuzun yüzde 35 fazlasını yakaladık. Yıl sonunda yüzde 50'nin üzerine çıkarmayı planlıyoruz."

Temesist'in gelecek planları arasında yurtdışı açılımının önemli yer edindiğine dikkat çeken Gül, önümüzdeki yıllarda Kazakistan, Azerbaycan ve Özbekistan'da ciddi projeler planladıklarını söyledi. Bu ülkelerde devletin resmi tarım politikaları gereği önümüzdeki yıllarda her tarım merkezine birer soğuk hava deposu inşa edileceğini kaydeden Gül, Temesist olarak bu depoları kurmaya talip olduklarını ve o bölgelerin valilikleriyle görüşmelere başladıklarını söyledi. Gül, bu bölgelerde daha rahat iş yapabilmek için Rusya'ya ofis açtıklarını da belirtti. Raf sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunan Gül, sektörün Türkiye'de yaklaşık 100 milyon euro büyüklüğe sahip olduğunu söyledi.
 
Tornacıydı patron oldu

Halil İbrahim Gül yönetimindeki Temesist'in kuruluş hikâyesi de başarısı kadar ilginç. 1982 yılında tornacı çırağı olarak çalışmaya başladığı meslek hayatını daha sonra özel bir firmada kaynak işleri yaparak sürdüren Halil İbrahim Gül, azmi sayesinde çalıştığı yerin ortağı oluyor. 1986 yılında Esenler'de 75 metrekarelik bir bodrum katında Dekor Metal adıyla ilk işyerini açan Gül, raf üretimine başlıyor. 2000 yılında şirketin ismini Temesist olarak değiştiren Gül, bugün Türkiye çapında 500 firmaya hizmet verip 20 ülkeye de ihracat yapıyor. Beylikdüzü'ndeki fabrikasında 8.10 şiddetindeki depreme ve sellere dayanıklı olan raf sistemleri üretimi yapan Temesist elde ettiği başarıyla raf sektöründe dünyanın en büyük sektör birliği olan FEM'e de üye oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temesistten-sirketlere-tasarruflu-raf-sistemi_72719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!