Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'TMMOB'ye Cepheden Saldırı'

Yabancıların Çalışma İzinlerine İlişkin Yasa Tasarısı, TMMOB ve bağlı odaların tepkisini çekti.

Cumhuriyet Gazetesib>Yabancıların Çalışma İzinlerine İlişkin Yasa Tasarısı, TMMOB ve bağlı odaların tepkisini çekti. TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı, düzenleme ile mühendis ve mimarlığı kuşkulu birçok kişinin ucuz işgücü olarak Türkiye'de çalışmasının yolunun açılacağını ve bunun YÖK ile TMMOB devreden çıkarılarak yapılacağını belirterek ''Bunların yaptığı binalara nasıl girip oturacaksınız'' dedi.

Halen Meclis gündeminde bulunan tasarı mühendis ve mimarların sert eleştirisine neden oldu. TMMOB Başkanı Soğancı, ''Türkiye, 191 ülkenin işgücüne açılıyor. Bu tasarıyı birliğimize ve mesleğimize cepheden saldırı olarak görüyorum'' dedi. AOÇ'den Dubai Kuleleri'ne kadar her türlü projenin yabancı eline teslim edilmesinin yolunun açılacağına dikkat çeken Soğancı, ''Mısır'dan, Malezya'dan gelecek insanları alacaklar. Çok sakat bir iş yapıyorlar. Kendileri de bunun altında kalır'' vurgusunu yaptı.

YÖK'ün ve TMMOB'nin devreden çıktığı bir yolla yabancılara çalışma izni verilecek olmasının mühendis ve mimarlığı kuşkulu, aldığı eğitimin niteliği tartışılır kişileri kamuda söz sahibi yapacağını belirten Soğancı, ''Geri kalmış ülkelerden ucuz işgücü gelecek. Bu insanların yaptığı binalara nasıl girip oturacaksınız'' diye sordu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmmobye-cepheden-saldiri_46719.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!