Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ 663 Konut Sattı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Tuna Turagay, kampanyayla satışa sundukları 1260 konut ve işyerinden 663'ünün satıldığını belirterek

Hürriyet
TOKİ 663 Konut Sattı

b>Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Tuna Turagay, kampanyayla satışa sundukları 1260 konut ve işyerinden 663'ünün satıldığını belirterek, ''Kriz ortamında bu satış bir başarıdır'' dedi.

29 Ağustos'ta yeni bir kampanyaya başlayacaklarını ifade eden Turagay, ''Yaz dönemi olmasına rağmen 663 konut sattık. Dönem sonunda bunu artırmayı amaçlıyoruz. 1-1.5 yıl içinde konut stoğunu bitirmeyi arzu ediyoruz'' dedi.

Turagay, İstanbul'da Sinanoba ve Bahçeşehir konutlarına yüksek oranda talep olduğunu, Ankara Bilkent'te ise bekledikleri talebe ulaşamadıklarını dile getirdi.

Daha önce satışı yapılan binalardaki konutların satışına öncelik verdiklerini belirten Turagay, Ataşehir'de satışı gerçekleştirilen binalarda yönetim oluşturulmasına başlandığını söyledi.

TOKİ Başkanı Turagay, ''Temel maksat elimizdeki konut stoğunu azaltmak. Devlet elinde tuttuğu zaman bu binaların bakım ve onarım maliyeti oluyor. Satışla atıl durumda olan paralar ekonomiye kazandırılıyor'' diye konuştu.

Yeni konut yapmayacaklarını, satışlardan elde edilecek gelirin de kooperatiflere yönlendirileceğini bildiren Turagay, bugüne kadar ülkenin her yerinde 43 bin 145 konut inşa ettiklerini, 1.2 milyon konut için de kredi verdiklerini vurguladı.

KOOPERATİF KREDİ BAŞVURUSU SONA ERDİ

Yüzde 50 oranında tamamlanmış kooperatif konutları için 24 Mayıs tarihinde başlayan kredi başvurusunun 23 Ağustos'ta sona erdiğini hatırlatan Tuna Turagay, bu süre içinde 25-30 bin konut için kredi başvurusu geldiğini kaydetti.
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-663-konut-satti_1538.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!