Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ, Sosyal Konutta Standardı Yükseltti

TOKİ, Sosyal Konutta Standardı Yükseltti

Yeni Şafak Gazetesiosyal konutlarda yüksekliği 2,76 metreden 2,91 metreye yükselten TOKİ, alt gelir grubu konutlarında genişlikleri artırdı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ), bu yıl uygulanacak sosyal konut projelerinde, vatandaşlara daha ferah yaşam alanları sunmak amacıyla, dairelerin yüksekliklerini, 2,76 metreden 2,91 metreye çıkardı. Ayrıca, yoksul ve alt gelir grubuna yönelik yaptırılan konutlarda da büyüklükler artırıldı.

Yoksul vatandaşlara yönelik daha önceki projelerde 45-55 metrekare olan büyüklük 55-65 metrekareye yükseltildi. Alt gelir grubuna yönelik projelerde de büyüklük 62-75 metrekareden 65-75 metrekareye çıkarıldı. İdarenin, vatandaşlardan gelen talepleri dikkate alarak projelerde mimari değişikliğe gittiğini belirten yetkililer, Türkiye'te küçük konuta talep olmadığına işaret ettiler. Genellikle 45 metrekarelik konutların satılamadığını anlatan yetkililer, bu nedenle artık 55 metrekareden küçük konut yapılmayacağını kaydetti. İdare ayrıca, yoksul vatandaşlara yönelik konut satışlarında vatandaşlarda aranan şartları da hafifletmek amacıyla çalışma yapılıyor.

İdare, yoksullara yönelik konutlara başvuracaklarda, "TOKİ'den daha önce konut almaması, konut kredisi kullanmaması, kendisine eşine ve velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun olmaması gibi şartlar arıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-sosyal-konutta-standardi-yukseltti_42426.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!